اصلاحیه 25 ، “سلاحی” برای برکناری دونالد ترامپ قبل از پایان مهلت وی در 20 ژانویه

[ad_1]

حمله به کاپیتول روز چهارشنبه توسط حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، خواستار برخی از دموکرات های کنگره برای او را از موقعیت خود برکنار کنید قبل از اینکه رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه سوگند یاد کند.

برای برکناری رئیس جمهور از دفتر دو روش وجود دارد: استیضاح و استیضاح. بیست و پنجمین متمم قانون اساسی از ایالات متحده. در هر سناریو ، معاون رئیس جمهور مایک پنس مسئولیت این کار را به عهده می گیرد تا اینکه بایدن روی کار آمد.

آیا می توان ترامپ را سرزنش و برکنار کرد؟

آره. استیضاح فرایندی است که از مجلس نمایندگان ، مجلس پایین کنگره آغاز می شود و ادعاهایی را در رابطه با دست داشتن یک رئیس جمهور در “جرم یا جنایت” ، مشابه کیفرخواست کیفری ، مطرح می کند.

اگر اکثریت ساده از 435 عضو مجلس کیفرخواست را که به عنوان “مقالات استیضاح” شناخته می شود ، تصویب کنند ، فرایند به سنا می رود ، مجلس بالا که دادگاهی را برای تعیین جرم رئیس جمهور برگزار می کند. قانون اساسی برای محکومیت و برکناری رئیس جمهور به دو سوم آرا سنا نیاز دارد.

معاون رئیس جمهور مایک پنس ، گواهینامه صبح پیروزی بایدن را هدایت می کند.  عکس: EFE

معاون رئیس جمهور مایک پنس ، گواهینامه صبح پیروزی بایدن را هدایت می کند. عکس: EFE

پیش از این ، ترامپ در دسامبر سال 2019 توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده به اتهام سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از کنگره متهم شد ، که ناشی از تلاش او برای فشار بر اوکراین برای تحقیق در مورد جو و هانتر بایدن بود. ترامپ در فوریه سال 2020 توسط مجلس سنا به رهبری جمهوری خواه تبرئه شد.

ترامپ به چه “جرایم و جرائمی” متهم می شود؟

فرانک باومن ، استاد حقوق اساسی در دانشگاه میسوری ، می گوید ترامپ “احتمالاً فتنه را تشویق کرد“یا الف تلاش برای بارگیری دولت ایالات متحده

اما بومن اشاره می کند که ترامپ همچنین می تواند به جرم عمومی تری متهم شود: بی وفایی به قانون اساسی از ایالات متحده است و سوگند خود را حفظ نمی کند. کنگره اختیار تعیین جرم و تخلف را دارد و فقط به جرایم واقعی محدود نمی شود.

بومن گفت: “جرم اصلی جنایتی علیه قانون اساسی است که اساساً تلاش برای تضعیف نتایج قانونی یک انتخابات قانونی است.”

با چه سرعتی می توان رئیس جمهور را از سمت خود برکنار و از سمت خود برکنار کرد؟

از لحاظ تئوری می توانست در یک روز انجام می شودهمانطور که اتاق و سنا آزادی گسترده ای در تعیین قوانین استیضاح به دلخواه خود دارند.

بومن گفت: “آنها می توانند ظهر او را استیضاح كنند و از روپوندا به سمت مجلس سنا پایین بیایند و قانون را شروع كنند كه فردا بعد از ظهر روند را آغاز كنند.” “هیچ وجود ندارد هیچ مانعی وجود ندارد برای آن قانون اساسی “.

هدف از اصلاحیه 25 چیست؟

متمم 25 که در سال 1967 تصویب و پس از ترور رئیس جمهور جان اف کندی در 1963 تصویب شد ، به جانشینی و معلولیت رئیس جمهور می پردازد.

بخش 4 که در دوران ریاست جمهوری ترامپ بیشترین توجه را به خود جلب کرده است ، شرایطی را که رئیس جمهور بررسی می کند ، بررسی می کند من نمی توانم کار را انجام دهم اما او داوطلبانه استعفا نمی دهد.

برای این اتفاق ، پنس و بیشتر کابینه ترامپ باید ترامپ را اعلام کنند ناتوان در انجام وظایف ریاست جمهوری و آن را برکنار کرد.

ترامپ بعداً می تواند گفت که ناتوان است. در مدت چهار روز ، اگر پنس و بیشتر کابینه عزم ترامپ را زیر سوال نبرند ، او قدرت را دوباره بدست خواهد آورد. اگر آنها ادعا را رد کنند از رئیس جمهور ، سوال کنگره تصمیم خواهد گرفت. اگر هر دو مجلس با اکثریت تعیین شود دو سوم که ترامپ بی کفایت است ، پنس به عنوان رئیس جمهور ادامه خواهد داد.

بومن معتقد است که تاریخ اصلاحیه 25 روشن می سازد که برای مواردی که رئیس جمهور ناتوان است و قادر به خدمت نیست ، مانند بیماری جسمی یا روحی

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *