اسکاتلند برای استقلال خود تلاش می کند و اکنون ایرلند و ولز نیز انگلیس را به چالش می کشند

[ad_1]

انگلستان در آستانه تکه تکه شدن است. چهار کشوری که در نتیجه Brexit ، طلاق در اروپا و بحران هویت عمیق ، انگلیس را در یک حالت جوشان تشکیل می دهند.

اسکاتلند ، که تماس خواهد گرفت همه پرسی جدید برای رسیدن به استقلال و دوباره به اتحادیه اروپا بپیوندید. ایرلند شمالی ، که در بازار واحد اروپا باقی مانده است ، آماده است خواستار رایزنی جدید شود یک ایرلند متحد تشکیل دهید و اروپایی باشید.

فرصتی که به وی امکان مذاکره در مورد صلح پس از جنگ داخلی مذهبی بین کاتولیک ها و پروتستان ها در حومه آشفته انگلیس را می دهد. ولز ، تشنه استقلال.

بحران قانون اساسی Brexit باعث وحشتناک ترین شبح خود می شود ، عبور از همه گیری کوید ، و نتیجه آن چیزی است که ملکه را بیش از همه نگران می کند: تجزیه پادشاهی متحده.

مقاصد جدایی طلبانه اسکاتلند ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس را پیچیده می کند.  عکس: رویترز

مقاصد جدایی طلبانه اسکاتلند ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس را پیچیده می کند. عکس: رویترز

ساندی تایمز لندن ، بیشترین خواننده یکشنبه در پادشاهی ، نظرسنجی ترسناکی را منتشر کرد.

این به ویژه نشان می دهد که اکثریت اسکاتلندی ها ، اما حتی اکنون ایرلند شمالی ، خواهان برگزاری همه پرسی برای جدایی از لندن هستند. در خود ولز ، حمایت از استقلال به 23٪ رسیده است ، از اوج 10٪ 5 سال پیش.

در این مقاله آمده است: “احساس هویت انگلیس که زمانی کشور را متحد کرد ، در حال از بین رفتن است.”

هویت انگلیس وارد یک بحران شده و امروز وحدت تاریخی آن را تهدید می کند. این آمار نگران کننده است: 50 درصد اسکاتلندی ها و 51 درصد ایرلند شمالی خواهان برگزاری همه پرسی مرزی طی 5 سال آینده هستند. ولز به آنها پیوسته است: 31 درصد خواهان آن هستند.

پرچم های اسکاتلند و انگلیس در یک پرونده.  آیا پادشاهی از هم می پاشد؟  عکس: خبرگزاری فرانسه

پرچم های اسکاتلند و انگلیس در یک پرونده. آیا پادشاهی از هم می پاشد؟ عکس: خبرگزاری فرانسه

انتخابات در اسکاتلند

انتخابات قانونگذاری برای پارلمان اسکاتلند 6 مه آینده است. نخست وزیر اسکاتلند ، نیکلاس استورجون وعده داده است که در صورت پیروزی ، یک همه پرسی قانونی را برگزار خواهد کرد تا اسکاتلندی ها بتوانند در مورد استقلال خود تصمیم بگیرند.

نظرسنجی ها نشان می دهد حزب ناسیونالیست اسکاتلند (SNP) در حال آماده سازی برای سونامی تصویب انتخابات است. آنها می توانند 7 کرسی بیشتر از سال 2016 بدست آورند و این به 70 کرسی از 120 نماینده پارلمان اسکاتلند می رسد.

به طور رسمی ، نخست وزیر بوریس جانسون باید اجازه همه پرسی را بدهد. اما استورجون انتقال قدرت را که نخست وزیر پیشین تونی بلر به پارلمان های کشورها داده است ، مجبور خواهد کرد: وی پارلمان اسکاتلند را بدون انتظار برای کوچکترین تصویب بوریس جانسون تشکیل می دهد و آنها آن را در پارلمان و دادگاه ها به چالش می کشند.

در تابلویی در جاده ای نزدیک به دوبلین آمده است: اتحاد ایرلند ، راه حل Brexit.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در تابلویی در جاده نزدیک به دوبلین آمده است: اتحاد ایرلند ، راه حل Brexit. عکس: خبرگزاری فرانسه

الگویی که آنها از زمان استقلال کاتالونیا پذیرفته اند. بحران انتقال قدرت از قبل درب منزل است و بوریس جانسون از تحویل آنها به اسکاتلند امتناع می ورزد.

نقشه راه

SNP “نقشه راه” همه پرسی “خود را شنبه گذشته منتشر کرد و اظهار داشت که عزم راسخ خود را برای انجام این کار ، با وجود امتناع بوریس جانسون ، اعلام کرده است.

این “طرح B” دو دولت را در مسیر توافقنامه قانون اساسی قرار می دهد. “BoJo” (به گفته نخست وزیر انگلیس) در اوایل این ماه مجدداً مخالفت شدید خود را ابراز داشت و معتقد بود که همه پرسی فقط “یک بار در نسل” مجاز است. اشاره ای به سال 2014 ، جایی که 55٪ اسکاتلندی ها استقلال را رد کرده بودند.

مرز بین ایرلند و ایرلند شمالی یکی از بحث برانگیزترین نقاط بحث در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مرز بین ایرلند و ایرلند شمالی یکی از بحث برانگیزترین نقاط بحث در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود. عکس: خبرگزاری فرانسه

نیکولا استارجئون روز یکشنبه به بی بی سی گفت: “بوریس جانسون به وضوح از حکم مردم اسکاتلند ترسیده است.”

وی از پرونده خود علیه Brexit ، “خلاف میل مردم اسکاتلند” ، که 62٪ رأی مخالف خروج از اتحادیه اروپا بود ، انجام داد او اکنون امیدوار است که اسکاتلند مستقل بتواند سرانجام به اروپا بپیوندد.

پشتیبانی جدایی

مطالعه از ساندی تایمز این نشان می دهد که اسکاتلند 52٪ به 48 رای به استقلال می دهد. در ایرلند ، تعداد نسبتاً معکوس است: 47 تا 42 درصد تاکنون ایرلند انگلیس را به انگلستان ترجیح می دهند.

اما Lucid Talk ، که این نظرسنجی را انجام داده ، دریافت که در میان افراد زیر 45 سال ، 47٪ از اتحادیه در برابر 46٪ حمایت می کنند. علاوه بر این ارقام ، 48 درصد معتقدند که طی 10 سال یک ایرلند متحد در مقابل 44 درصد ایرلند شمالی وجود دارد که هنوز به انگلیس وابسته است.

یافته دیگر از بررسی ساندی تایمز بود تحکیم هویت محلی به جای انگلیسی یا انگلیسی. اسکاتلندی ها در ولز – ولزی – مانند اسکاتلندی ها ، ایرلندی ها ، ایرلندی ها احساس می کنند. در انگلیس قبل از انگلیسی ها انگلیسی بودند.

این چهار کشور انتظار دارند اسکاتلند ظرف 10 سال مستقل شود.

دولت بوریس جانسون برای دفاع از پاسخ خود به دنبال یک اسکاتلندی رفت: وزیر مایکل گوو ، پسر خوانده یک زوج اسکاتلندی. اما هیچ پیوستگی بین Gove و اسکاتلند وجود ندارد.

صدای گوردون براون

آخرین نامه به انگلیس نخست وزیر سابق حزب کارگر گوردون براون است. دولتمردی ، توانایی فکری ، پروتستان سرمربی اسکاتلندی و سرسخت وی اختیار اخلاقی جنگیدن را به وی می دهد.

نخست وزیر پیشین گفت دولت وست مینستر “از واقعیت ارتباط ندارد” و انگلیس “در صورت عدم اصلاحات” در نحوه اداره کشور به کشوری شکست خورده تبدیل خواهد شد.

گوردون براون روز دوشنبه گفت: “من فکر می کنم اکنون انتخاب بین یک دولت اصلاح شده یا یک کشور شکست خورده است.”

وی هشدار داد: در اسکاتلند کینه به قدری عمیق است که پایان انگلیس را تهدید می کند. براون گفت بسیاری از انگلیسی ها از نحوه اداره کشور و از منافع نخبگان لندن ناامید شده اند.

خبرنگار ، پاریس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *