اسپانیا اولین کابوس های ویروس کرونا را تجربه می کند

[ad_1]

“داشتن تخت رایگان هفته ها سخت بوده است”، در حالی كه همكارانش برای پذیرش بیمار جدید در بخش مراقبت های ویژه مملو از موج سوم شیوع ویروس کرونا در اسپانیا – سایپرز ، باشگاه دانش

این وضعیت در بسیاری از بیمارستان های اسپانیا است دیوانه شدن. هیچ دست مراقبتی برای بسیاری از بیماران وجود ندارد ، به طور عمده در بخش های مراقبت های ویژه ، اوسیس ، که دوباره تحت فشار هستند و متخصصان مراقبت های بهداشتی را به حداکثر می رساند. شبکه های اجتماعی پر است قصه های عذاب آور متخصصانی که در آخر روز بی اختیار گریه می کنند تا شرایطی مانند موج اول را تجربه نکنند و بسیار بدتر از آن زمان.

جوامعی وجود دارند که در حال حاضر فعالیتهای بیشتری را نسبت به موج اول در ucis ثبت می کنند و بقیه لحظات حساس دوم را پشت سر می گذارند. این حقایق نشان می دهد که این موج سوم است سخت تر و جدی تر استنسبت به موارد قبلی

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

“ما روز را با دو تخت رایگان شروع کردیم ، اما در حال حاضر یک درآمد داریم و منتظر اتاق دوم هستیم. با این کار چیز دیگری خواهیم داشت 100٪ بخش مراقبت های ویژه اشغال شده است“، دکتر مپی گراسیا از بیمارستان دل مار با صدای استعفا اضافه می کند.

همانطور که ترسیدیم ، اعطای محدودیت تحرک در اسپانیا برای تسهیل اجتماعات کریسمس به بیمارستانها تحمیل می شود.

عفونت ها به شدت جهش کردند و افزایش روزانه رکورددار را ثبت کردند که منجر به مجموع 2.4 میلیون تشخیص و بیش از 55000 مرگ شد.

اتاق احیا در بیمارستان سان پاو.  عکس: رویترز

اتاق احیا در بیمارستان سان پاو. عکس: رویترز

و تعداد بیماران بستری و بستری در بخش مراقبت های ویژه فقط در دو هفته 82 و 60٪ افزایش یافت و این امر نیاز به استقرار بیمارستانهای صحرایی در مکانهایی مانند والنسیا (شرق) را دارد.

در این بیمارستان در بارسلونا (شمال شرقی) رو به دریای مدیترانه ، تاسیس شده در سال 1905 برای درمان ملوانان مبتلا به بیماری های عفونی که در بندر اسکله زده اند ، چهار مورد از دوازده گیاه خود را برای تخمدان توزیع می کنند و بخش مراقبت های ویژه آنها این بیماری را می پذیرد.

به منظور حضور در سایر منتقدین ، ​​تختخواب در اتاقها فراهم شد احیای جراحی ، اما به قیمت کاهش عملیات غیر اضطراری.

“این به دلیل سونامی نیست که در ماه مارس یا آوریل زندگی می کنیم ، بلکه ما هستیم بدتر از موج دوم“، که در اسپانیا در ماه ژوئیه آغاز شد و تا پایان پاییز غیرقانونی نمی توانست بازداشت شود ، مدیر پزشکی آن خولیو پاسکوال اعتراف می کند.

“در ماه نوامبر ، ما به دلیل یک بیمار خفه ، ​​یک بخش مراقبت ویژه نداشتیم ، بله در حال حاضر. و به طور کلی در بیمارستان بستری شدیم ، ما دو طبقه سنگفرش داشتیم ، اکنون شروع به اشغال طبقه چهارم کرده ایم. “

تخت ها در بخش های مراقبت ویژه جراحی قرار گرفتند تا سایر منتقدان را درمان کنند.  عکس: رویترز

به منظور حضور در جمع منتقدان دیگر ، تختهایی در بخشهای مراقبت ویژه جراحی قرار گرفتند. عکس: رویترز

ده طبقه زیر ، زیر یک سرناد بوق که بیشتر در مورد مشکلات بیماران بستری در بیمارستان هشدار می دهد لوله گذاری و بیهوش، کارکنان بخش مراقبت های ویژه فرصتی برای استراحت ندارند.

ریه های ناشی از ذات الریه

بعضی ها بیمار را رو به پایین می کنند تا تنفس راحت تر شود ، بعضی دیگر فیلم سینه را بررسی می کنند سفید شدن ریه ها به دلیل ذات الریه و یک فیزیوتراپ اندام یک زن خوابیده را بسیج می کند.

“ورود به سیستم”، صدا در سیستم PA وجود دارد. “آیا شما سیلندرهای اکسیژن دارید؟” ، “مواد لوله گذاری؟” شنیده می شود در حالی که هشت کارمند بهداشت اطراف بیمار را که با یک برانکارد از یک بیمارستان عمومی رسیده است ، خرد می کنند.

یک سال در وضعیت توده ای

“ما خسته ایم ، پوشیده ایم یک سال در همان وضعیت“دکتر گراسیا می گوید.” ما می دانستیم که این اتفاق پس از کریسمس رخ خواهد داد زیرا محدودیت ها شدید نبودند. ما الان نمی دانیم تا کجا پیش خواهد رفت امیدواریم که خراب نشود. “

در طبقات مشترک برای بستری شدن در بیمارستان وضعیت مشابهی وجود دارد ، جایی که یک خانم 71 ساله و دوست داشتنی دورا لوپز از قبل در اتاق خود با لباس های خیابان منتظر است تا بعد از مرخص شدن پذیرایی چهل روزه.

او در اواسط دسامبر “با درجه حرارت بالا” وارد شد و خیلی زود به بخش مراقبت های ویژه ارجاع شد. “روزهای اول در بخش مراقبت های ویژه انداختم تو حولهمن نمی توانستم ، غرق می شدم. “زن گفت که بهبودی خود را در خانه کامل می کند.

یک تیم پزشکی برای کمک به نفس کشیدن بیمار را می چرخاند.  عکس: رویترز

یک تیم پزشکی برای کمک به نفس کشیدن بیمار را می چرخاند. عکس: رویترز

در این گیاه ، آنها شش ترشحات را در طول روز درمان کردند ، اما در حال حاضر 13 بیمار وجود دارد منتظر پذیرش در موارد اضطراری “ما در تلاش هستیم سرعت ترخیص را تسریع کنیم تا بیمارستان سقوط نکند ، اما کوهنوردی را متوقف نمی کند سیلویا گومز ، پزشک بیماری های عفونی گفت:

“ما از نظر احساسی تحت تأثیر قرار گرفته ایم. و سپس شما بیرون می روید و آن را می بینید مردم رعایت نمی کنند و شما احساس می کنید که سوtood تفاهم شده اید ، زیرا آنها قدردان تلاش های ما نیستند. “

مطالعه ای که توسط م theسسه تحقیقاتی همان بیمارستان بر روی 10 هزار کارگر بهداشت اسپانیایی انجام شده نشان می دهد که 45 درصد از آنها رنج می برند اختلالات روانی در پایان موج اول همه گیری.

28٪ موجود است تصاویر افسردگیجوردی آلونسو ، مدیر این تحقیق ، درصدی شش برابر بیشتر از جمعیت عمومی و 3.5٪ حتی به خودكشی فکر می كنند.

کارلا مولینا ، 29 ساله ، گفت: “همه ما در اینجا گریه کرده ایم. بسیاری از همکاران بسیار بر آنها تأثیر گذاشته اند. و تا زمانی که این مسئله به پایان برسد و کمی شروع به عادی سازی کنیم ، آنها به کشیدن او ادامه می دهند.” پرستار قدیمی

حداقل الان آغاز واکسیناسیون در اواخر دسامبر ، به کارکنان بیمارستان اجازه داد تا نور انتهای تونل را ببینند.

جولیو پاسکوال ، رئیس بیمارستان هشدار می دهد: “ما می بینیم که امسال به این نور خواهیم رسید. اما می دانیم که در سال 2021 هنوز یک بازی وجود دارد. ما هنوز یک جنگ طولانی برای پوشش داریم.”

نسخه 1.5

واکسیناسیون در جهان

برای کاوش داده ها ضربه بزنید
برای کاوش داده ها ضربه بزنیدمنبع: اوید
اینفوگرافیک ها: کلاریون

با اطلاعاتی از خبرگزاری فرانسه و La Vanguardia

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *