اسپانیا آن را برای افراد بالای 55 سال اعمال نخواهد کرد

[ad_1]

وزارت بهداشت اسپانیا روز جمعه اعلام کرد که استفاده از واکسن AstraZeneca / Oxford را برای افراد زیر 55 سال پس از تصمیم سایر کشورهای اروپایی برای اعمال محدودیت های مشابه محدود می کند.

فرانسه ، آلمان ، بلژیک ، دانمارک ، سوئد و سایر کشورها محدودیت سنی این واکسن را تعیین کرده اند که به دلیل عدم ارزیابی خطر در افراد مسن ، توسط آزمایشگاه انگلیس-سوئد AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

اسپانیا این جمعه به این لیست پیوست: “کمیسیون بهداشت عمومی ، به دنبال شواهد علمی ، تعیین حداکثر سن 55 سال برای افراد برای دریافت واکسن covid-19 از AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد” توسط وزارت بهداشت آن کشور

به این ترتیب ، این کشور ایبری نیز در جهت مخالف آنچه توسط آژانس داروهای اروپایی (EMA) نشان داده شد ، استفاده کرد و استفاده از آن در اتحادیه اروپا را برای تمام سنین بالاتر از 18 سال تأیید کرد.

بدن واکسن آلمان اولین شخصی بود که در هفته گذشته توصیه کرد که AstraZeneca به افراد بالای 65 سال داده نشود ، اطلاعات کافی برای تعیین اثربخشی آن پس از این سن وجود ندارد.

سوئیس همچنین قبل از دادن چراغ سبز برای استفاده از آنها ، “داده های اضافی” را درخواست کرد.

واکسن AstraZeneca ، یک شرکت دارویی که رهبران اروپایی را به دلیل تأخیر در تحویل دوز خشمگین کرد ، پس از Pfizer / BioNTech و Moderna ، سومین واکسن مورد تایید اتحادیه اروپا بود.

اسپانیا حدود 1.9 میلیون دوز مصرف می کند و قصد دارد 70 درصد از 47 میلیون ساکن خود را تا تابستان واکسینه کند ، هدفی که دولت آن را تضمین می کند ، با وجود تأخیر در دریافت دوز از آزمایشگاه ها.

وزیر بهداشت ، کارولینا داریاس این هفته گفت که دولت برای استفاده واکسن روسی Sputnik V اسپانیا به شرط دریافت چراغ سبز از EMA باز است.

منبع: خبرگزاری فرانسه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *