اسرائیل و حماس در هفتمین روز درگیری ها ثابت قدم هستند

[ad_1]

ارتش اسرائیل این یکشنبه را با بمبگذاری در نوار غزه ادامه داد ، جایی که حداقل به آنجا رسیده است 174 قربانی از آغاز تشدید جنگ فعلی ، که به جنگ خودش رسید روز هفتم.

ارتش اسرائیل گفت که یکی از بمب گذاری ها علیه خانه رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه ، یحیی سینوار ، بدون مشخص کردن اینکه وی در خانه است انجام شده است.

ارتش اسرائیل از طریق حساب توئیتر خود گفت: “ارتش در حال حمله به خانه یحیی سینوار و خانه برادرش محمد سینوار ، رئیس تدارکات حماس است” ، و در آنجا ویدیویی را منتشر کرد که نشان می دهد زیر ابر غبار آسیب جدی دیده است.

“هر دو اقامتگاه آنها به عنوان زیرساخت نظامی خدمت می کردند برای سازمان تروریستی حماس “، این پیام اضافه شد.

شاهدان به خبرگزاری فرانسه تأیید کردند که خانه سینوآیر مورد حمله قرار گرفته است.

در ماه مارس ، یحیی سینوار بار دیگر به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه انتخاب شد ، یک محاصره فلسطینی با دو میلیون نفر جمعیت تحت کنترل جنبش اسلام گرایان و از سال 2007 مورد محاصره اسرائیل قرار گرفت.

از طرف خود ، وزارت بهداشت حماس در نوار غزه این موضوع را اعلام کرد هفده فلسطینی کشته شدند بین روزهای شنبه و یکشنبه ، 40 نفر دیگر در حملات نیروهای دفاعی اسرائیل زخمی شدند. حماس تعداد فعالان نظامی کشته شده در محاصره ساحلی را منتشر نکرده است.

طبق این آخرین ترازنامه ، 47 کودک در میان کشته شدگان هستند. همان منبع اظهار داشت که از زمان آغاز این تشدید نظامی 1200 فلسطینی زخمی شده اند.

گفته می شود نیروهای اسرائیلی بیش از حمله کردند 60 هدف حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه. علاوه بر خانه های یحیی سینوار و برادرش ، اسرائیل به سمت سایر مقامات ارشد از جمله دفتر سماح سارا ، رئیس بخش برنامه ریزی و توسعه در دفتر سیاسی سازمان آتش سوزی کرد.

بمباران اسرائیل بر فراز نوار غزه همچنان ادامه دارد.  عکس: EFE

بمباران اسرائیل بر فراز نوار غزه همچنان ادامه دارد. عکس: EFE

خانه احمد عبد العل در رفاح ، متخصص قاچاق و مسئول بایگانی اطلاعات نظامی حماس و محل سکونت یوسف عبد الاحوب ، فرمانده گردان زیتون در غزه نیز ویران شد.

سخنگویان اسرائیلی گفتند که 40 موشک مورد استفاده گروه فلسطینی از نوار غزه و دهها اسکادران پرتاب نیز در چارچوب عملیات نظامی منهدم شده است.

حملات اسرائیل همچنین با هدف از بین بردن شبکه تونل هایی صورت گرفت که سازمان اسلامی نه تنها برای دسترسی به اسرائیل بلکه برای اسکان رهبران عالی سازمان نیز ساخته است.

سرتیپ هدی زیلبرمن سخنگوی داعش گفت نیروهای اسرائیلی وارد مرحله دوم عملیاتی موسوم به “نگهبان دیوارها” شدند که حدوداً به نوار غزه مرکزی و شمالی رسید 100 پمپ ده ها جنگنده.

در این زمینه ، زیلبرمن سخنگوی کاخ سفید را که از اسرائیل در مورد تخریب ساختمان الجلعه محل کار مقرهای رسانه ای غزه ، از جمله خبرگزاری آمریکایی AP و شبکه الجزیره ، سراغ گرفت ، گرفت. سخنگوی گفت: “ساختمانهای ارتباطی سپری برای حماس نخواهند بود.” موشک علیه واشنگتن

اظهارات وی پس از “توبیخ” سخنگوی کاخ سفید از جن پسکی صورت گرفت. پسکی گفت: “ما مستقیماً به اسرائیلی ها خطاب می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که امنیت روزنامه نگاران و رسانه های مستقل مسئولیت اصلی است.”

بین شنبه بعد از ظهر و صبح یکشنبه ، آنها به اطراف تیراندازی کردند 130 موشک از نوار غزه ، برخی به شهرهای اسرائیل مرکزی. ده ها نفر از آنها رهگیری شدند ،

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در بیانیه ای گفت که “به حماس و زیرساخت های تروریست ها در سراسر نوار غزه آسیب می رساند.” نتانیاهو گفت: “در یک عملیات ویژه بی سابقه ، ما در حال تخریب زیرساخت های تونل های حماس هستیم ، نه تنها تونل هایی که قصد نفوذ به اسرائیل را دارند ، بلکه مخفیگاه های تروریست ها نیز هستند.”

اسرائیل نیروهای خود را تا مرز غزه بسیج کرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

اسرائیل نیروهای خود را تا مرز غزه بسیج کرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

در دستور دیگری ، منابع نظامی اسرائیلی انتظار داشتند که نوار غزه امروز یکشنبه با تمام شدن سوخت کم در کارخانه اصلی ، بدون برق باشد.

لازم به یادآوری است که با آغاز نبردهای دوشنبه گذشته ، ارتش اسرائیل گذرگاه مرزی کرم شالوم را که از آن خط لوله اصلی انتقال نفت به غزه می گذرد ، بسته و جریان سوخت به نوار را مسدود کرده و میزان سوخت را کاهش می دهد. برق در محوطه چهار تا پنج ساعت در روز.

مذاکرات برای توافق در مورد آتش بس ادامه دارد

توجه به مراحلی معطوف شده است که هادی عمرو دستیار وزیر خارجه در امور فلسطین و اسرائیل می تواند با مقامات اسرائیلی برای موافقت با توقف خصومت ها برود.

قرار است این مقام روز یکشنبه با بنی گنز وزیر دفاع دیدار کند زیرا مذاکرات در واشنگتن با فلسطینیان برای دستیابی به آتش بس انجام شده است.

سایت خبری عربی العربی الجدید مستقر در لندن گفت مصر به دنبال آتش بس مختصر انسانی بین اسرائیل و حماس بود اما ظاهراً این ایده عقب ماند زیرا طرف فلسطینی قبلاً انتظار داشت این شرط را نپذیرد. اسرائیل

به گفته تایمز اسرائیل ، آتش بس چند ساعت طول خواهد کشید و به سرویس های اورژانس امکان می دهد تا هر فردی که در زیر آوارهایی که ساختمان ها تخریب شده اند گرفتار شود را نجات دهد و اجساد کشته شدگان را بازگرداند.

با این حال ، اسرائیل در این مورد “سازش ناپذیر” بوده و خواستار پایان دادن به حملات حماس به عنوان شرط اعطای آتش بس است ، چیزی که گروه فلسطینی نمی خواهد آن را بپذیرد.

شورای امنیت سازمان ملل همچنین در نظر دارد درگیری را که به بزرگترین تشدید درگیری ها از سال 2014 در منطقه تبدیل شده است ، تجزیه و تحلیل کند.

علاوه بر این ، شورای امنیت دولت اسرائیل فوری برگزار خواهد شد و نخست وزیر این کشور شنبه از این عملیات دفاع خواهد کرد و آن را “اخلاقی و عادلانه” خواند.

GRB

همچنین ببینید

در اینجا نحوه شلیک موشک به ساختمان آژانس AP در غزه آورده شده است:

جو بایدن در میان بحران غزه با نتانیاهو و رئیس جمهور فلسطین گفتگو می کند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *