اسرائیل واکسن Moderna را مجاز می داند ، گذرنامه “سبز” ارائه می دهد و نقش اصلی را در واکسیناسیون تخمدان حفظ می کند

[ad_1]

فقط در طی بیش از دو هفته ، اسرائیل تقریباً اولین دوز واکسن ویروس کرونا را ارائه داد 15٪ از جمعیت آن ، رقمی بدون موازی در بقیه جهان. و این سه شنبه ، وی با تأیید استفاده از واکسن Modern گام دیگری را در این روند برداشت. دستورالعمل موفقیت؟ سیستم بهداشتی اجباری ، برنامه ریزی موثر و خیلی زیاد اراده سیاسی ، با انتخابات پیش رو

کمپین های مدرن و واکسیناسیون در موارد قبل از موج سوم عفونت ها به شدت اتفاق می افتد.

“این سومین مجوز برای واکسن COVID-19 Moderna و اولین بار در خارج از آمریکای شمالی است. من می خواهم از وزارت بهداشت اسرائیل برای تلاش هایشان تشکر کنم ، زیرا تیم آنها به طور خستگی ناپذیری با هم کار می کنند تا مجوز صحیح این واکسن را تأمین کنند ،” مدیر آزمایشگاه استفان بانسل.

آمپول مدرن.  عکس: رویترز

آمپول مدرن. عکس: رویترز

وزارت بهداشت این سه شنبه تأیید کرد که آنها در 24 ساعت گذشته پیدا شده اند 8308 مورد ویروس کرونا، بالاترین رقم از 30 سپتامبر در مجموع 450،116 از زمان ابتلا به بیماری همه گیر.

وی تأکید کرد که طبق روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” در چهار روز گذشته 98 نفر در اثر COVID-19 کشته شده اند که در مجموع 3445 نفر بوده است ، در حالی که در حال حاضر 1،361 نفر در بیمارستان بستری هستند که 764 نفر از آنها وخیم هستند.

رسانه های اسرائیلی در آخرین ساعات آموختند که نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و رهبر مخالفت و بنیامین گانز وزیر دفاع به توافق رسیدند تا محدودیت ها را برای ده روز.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

سرعت واکسیناسیون

اسرائیل که فقط از نظر تعداد واکسینه شده از چین و ایالات متحده عالی است و با بیشترین میانگین سرانه واکسیناسیون در جهان ، در یک مرحله سرعت ایمن سازی قرار دارد که هدف آن اولین کشوری است که واکسیناسیون می کند کل جمعیت آن ، حدود 9 میلیون نفر

بیش از 1،300،000 نفر در 16 روز ، به طور متوسط ​​بیش از 80000 نفر هر بیست و چهار ساعت که تقریباً در طی یک هفته افزایش یافته است ، با ارقام بیش از 150،000 مایه زنی در روز.

سوال اینجاست که اسرائیل چگونه و چرا موفق به ایجاد چنین تغییری شده است ، با توجه به اینکه حتی واکسن تولید داخل ، اما واکسن تولید شده توسط Pfizer را تزریق نمی کند.

به گفته برخی از قهرمانان این کمپین شدید واکسیناسیون ، این واکنش چند بعدی است.

یک مرد در اورشلیم واکسینه شده است.  عکس: DPA

یک مرد در اورشلیم واکسینه شده است. عکس: DPA

کشور کوچک ، روستا سیستم بهداشتی قدرتمند، فناوری پیشرفته و زیرساخت های گسترده ، لیست آرنون افک ، رئیس بیمارستان شبا ، یکی از بزرگترین ها در کشور را ذکر می کند.

در اسرائیل ، همه شهروندان ملزم به ثبت نام در یکی از چهار ارائه دهنده خدمات بهداشتی هستند آنها برای سود نیستند و توسط دولت کنترل و بخشی از آنها یارانه می شود.

“ما فهمیدیم که باید تمام منابع خود را بر روی نیازهای لحظه ای و نیازهای فعلی متمرکز کنیم واکسن هستند“دکتر جان میسکین ، یکی از اصلی ترین افراد مسئول مدیریت بیماری همه گیر Clalit ، بزرگترین از بین چهار تأمین کننده ، که مسئول نیمی از شهروندان اسرائیلی است ، توضیح می دهد.

وی در پایان گفت: “تعهد کامل” ، افزود: ما پرستاران را همان کارمندان پشتیبانی از کلینیک ها خارج می کنیم و آنها را در مراکز واکسیناسیون توزیع می کنیم.

این مراکز فقط یکی دیگر از کلیدهای سرعت دویدن اسرائیل است: بر خلاف سایر کشورها ، مردم مجبور نیستند برای واکسیناسیون به بیمارستان های بزرگ یا مراکز درمانی سفر کنند ، اما دولت دوزها را مستقیماً به مقر چهار ارائه دهنده خدمات در سراسر کشور توزیع می کند. شهرهای بزرگ تل آویو یا اورشلیم تا کوچکترین و متروک ترین شهرها.

این امر نه تنها باعث توزیع دوز سریعتر و مستقیم تر می شود ، بلکه باعث سهولت آن می شود ارتباط با بیماران، که به وضوح در شبکه مجازی سیستم بهداشتی شناسایی شده است ، جایی که تمام پرونده های پزشکی آنها در آن ذخیره شده است.

تحویل واکسن ها به مناطق مختلف کشور نیز یکی از مهمترین موانع کمپین ملی بود زیرا توزیع آنها در جعبه های حدود هزار دوز انجام شد که محاسبه زایمان را دشوار می کرد. و در برخی موارد باعث از دست دادن موارد دیگر شده است. در مواجهه با این تصمیم تصمیم به بسته بندی دوزها در ظروف کوچکتر بود.

“اسرائیل می داند که چگونه سریع بسیج شود و واکنش نشان دهد و واکنش نشان دهد شرایط اضطراری“افك توصيف مي كند و مي گويد همه گيري را با درگيري هاي وسيع نظامي مقايسه مي كند:” متأسفانه ما در گذشته نمونه هاي زيادي از اين مورد را داريم و اين براي ما با هيچ موقعيت اضطراري متفاوت نيست ، به همين دليل است كه به سرعت واكنش نشان مي دهيم. “

تحلیلگران دیگر نیز بر نقش مهمی که دولت قبل از شروع فرآیند تلقیح بازی کرده است ، تأکید می کنند. آنها تأكید می كنند كه این امر در هماهنگی افراد قدرتمند است کمپین آگاهی برای اثربخشی و ایمنی واکسن و مهمتر از همه برای دستیابی زودهنگام به چندین میلیون دوز.

متغیر سیاسی

اینجاست که متغیر سیاسی ظهور می کند: نخست وزیر بنیامین نتانیاهو نه تنها بارها و بارها مباهات خود را مبنی بر اینکه مسئولیت ورود واکسن به اسرائیل را به عهده داشت ، ستایش می کرد ، بلکه هنگام اولین تلقیح یک مراسم زنده رسانه ای نیز ترتیب داد.

با یک پرونده فساد مالی علیه او و کمتر از سه ماه انتخابات عمومی بسیاری از مفسران اصرار دارند که مبارزات سریع واکسیناسیون بخشی جدایی ناپذیر از مبارزات انتخاباتی آنهاست که آینده سیاسی آنها در معرض خطر است.

با این حال ، می تواند توسط هر دو کمپین آسیب ببیند کمبود تأمین دوزی که ممکن است هفته آینده پایان یابد.

بنابراین ، اگر انتظار نرود محموله بعدی سه میلیون واکسن از Pfizer – که برای ماه فوریه برنامه ریزی شده است – یا شش میلیون واکسن از Moderna – برنامه ریزی شده برای مارس یا آوریل ، اسرائیل مجبور است مکث روند از تلقیح و فقط در دوز دوم به کسانی که قبلاً اولین دارو را دریافت کرده اند محدود می شود ، چیزی که مقامات اصرار دارند تضمین شده باشد.

علاوه بر این ، اسرائیل به دنبال ایمن سازی سریع از جمعیت فعلی خود است برای سومین بار بسته شد و این ، مانند سایر نقاط جهان ، مشتاق بازگشت به حالت عادی و فعال کردن فعالیت اقتصادی و اجتماعی خود است.

پاسپورت سبز برای واکسیناسیون

وزارت بهداشت اسرائیل این سه شنبه برنامه آزمایشی (برنامه ای) را که برای ارائه استفاده خواهد کرد ، ارائه داد “پاسپورت سبز” به واکسینه شده و چه به آنها اجازه سفر می دهد و در هنگام بازگشایی اقتصاد آزادانه حرکت کنید.

این گواهی فقط به کسانی که آن را دارند تحویل می شود هر دو دوز دریافت کرد واکسن مورد نیاز برای ایمنی کامل ، و معتبر خواهد بود شش ماه.

مقامات بهداشتی همچنین “پاسپورت سبز” را به 72 ساعت چه کسی آزمایش منفی داشت در تست PCR و ترمیم شد تایمز اسرائیل گزارش داد COVID-19.

پس از تکمیل فرم برای نشان دادن دسترسی به رویدادهای ورزشی و فرهنگی ، مراکز خرید ، هتل ها ، سالن های ورزشی و سایر خدمات ، این گواهی را می توان بصورت دیجیتالی یا چاپی بارگیری کرد.

همچنین بازگشت کنندگان را از قرنطینه اجباری فعلی 14 روزه معاف می کند.

هدف این است که با بازیابی و فعال سازی مجدد اقتصاد ، تحرک سریعتر شهروندان را تسهیل کند ، امروز فلج شد دوباره برای سومین قفل ملی از ابتدای شیوع همه گیر.

جولی ادلشتاین ، وزیر بهداشت ، گفت: “هرچه تعداد واکسیناسیون بیشتر شود ، اقتصاد می تواند دوباره باز شود.”

EFE

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *