اسرائیل زندانیان فلسطینی را در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهد کرد

[ad_1]

مقامات زندان اسرائیل روز یکشنبه اعلام کردند که قبلاً واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز کرده اند زندانیان فلسطین و از کشورهای دیگر ، به دنبال درخواست های مکرر قوه قضائیه ، سازمان های غیردولتی مختلف و مقامات فلسطینی.

امیر اوهانا ، وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی اخیراً پیشنهاد کرده است که زندانیان واکسینه نشوند ، اگرچه یک برنامه واکسیناسیون در سراسر کشور در حال انجام است. اقدامی که دادستان کل آوای ماندلبلیت خواستار آن شد “غیر مجاز”مطابق مطبوعات محلی

فلسطینی ها و سازمان های غیردولتی اسرائیل را به واکسیناسیون فراخوانده اند 4400 فلسطینی دستگیر شده اند بر اساس اطلاعات باشگاه زندان فلسطین ، در زندانهای اسرائیل ، حداقل 250 مورد آنها با Covid-19 موافقت كرده اند.

روز یکشنبه ، مقامات زندان اسرائیل در بیانیه ای گفتند که 20 زندانی با اولین دوز واکسیناسیون واکسینه شده اند ، اما اسرائیلی بودن یا فلسطینی بودن آنها را مشخص نکردند.

کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا در اسرائیل یکی از پیشرفته ترین برنامه ها در جهان است.  عکس AFP

کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا در اسرائیل یکی از پیشرفته ترین برنامه ها در جهان است. عکس AFP

باشگاه زندان فلسطین نیز به نوبه خود در بیانیه ای گفت كه سه زندانی فلسطینی واکسینه شده اند

پیش از این ، مقامات زندان اظهار داشتند که “پس از واکسیناسیون کارکنان […]، واکسیناسیون بازداشت شدگان در زندانها آغاز می شود. “

سخنگوی اداره زندان تأیید کرد: “این مربوط به همه زندانیان بدون تمایز است.”

دیده بان حقوق بشر (HRW) روز یکشنبه از اسرائیل خواست واکسینه کند زندانیان فلسطینی و گفت این کشور نیز همین کار را انجام داده است. بدهی “، تحت قوانین بشردوستانه بین المللی و به عنوان “یک نیروی اشغالگر” ، واکسن “تهیه” برای 2.8 میلیون فلسطینی ساکن کرانه باختری اشغالی و 2 میلیون فلسطینی در نوار غزه ، منطقه تحت محاصره اسرائیل را تأمین کند.

عمر شاكر ، مسئول HRW برای اسرائیل و فلسطین ، گفت: “هیچ كدام نمی تواند واقعیت فعلی را در بعضی از مناطق كرانه باختری توجیه كند ، جایی كه بعضی از آنها واكسن می زنند و برخی دیگر ، این به یهودی بودن یا فلسطینی بودن بستگی ندارد.” شهرک نشینان یهودی از کرانه باختری اشغال شده واکسینه شده اند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

AFG

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *