اسرائیل در پاسخ به حملات موشکی بار دیگر جنوب لبنان را بمباران می کند

[ad_1]

ارتش اسرائیل این موضوع را تایید کرده است بمباران هوایی در نخستین ساعات روز پنجشنبه ، جنوب لبنان را هدف قرار داد ، به تلافی پرتاب سه موشک از طرف عربی ، که دو موشک به خاک اسرائیل اصابت کرد.

وی در واکنش به شلیک موشک به خاک اسرائیل ، هواپیماهای رزمی آنها به پرتاب کننده های موشکی و زیرساخت های مورد استفاده برای تروریسم در لبنان حمله کردند. “

منابع شبه نظامیان حزب الله لبنان نیز پس از آغاز اسرائیل بمب گذاری در جنوب لبنان ، در منطقه مرزی بین دو کشور را تایید کردند. سه گلوله توپخانه در پاسخ به موشک

ارتش گفت: “یک هدف دیگر نیز در منطقه ای که قبلاً راکت از آن شلیک شده بود مورد اصابت قرار گرفت.” دو هفته پیش با توپخانه به جنوب لبنان حمله کرد در پاسخ به دو موشک دیگر شلیک شده توسط طرف عربی.

نه دولت اسرائیل و نه ارتش به طور رسمی هیچ گروهی را مسئول شلیک این موشک ها ندانسته اند ، اما یک مقام اسرائیلی دیروز به شرط ناشناس ماندن آنها گفت گروه های فلسطینی کسانی که پشت این حملات خواهند بود ، نه حزب الله ، حامی حماس.

افسر اعتراف کرد که موشک در حال ظاهر شدن است با موافقت شبه نظامیان شیعه، که هر آنچه در جنوب لبنان اتفاق می افتد را کنترل می کند و متحد گروه های مسلح فلسطینی است.

وی گفت: دولت لبنان مسئول است همه اقدامات مربوط به قلمرو آن است. “

در مواجهه با این قسمت جدید جنگ ، ارتش بر “لزوم اجرای فعال قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد” اصرار دارد ، پایان درگیری در سال 2006 بین اسرائیل و لبنان ، که می گوید پس از پایان حمله اسرائیل ، حزب الله – با حمایت ایران ، دشمن اصلی اسرائیل – حملات خود را متوقف می کند.

اسرائیل و لبنان هیچ روابط دیپلماتیک ندارند و از آن زمان در جنگ فنی هستند انقباضات مکرر شدت کم مرز

با اطلاعات EFE

DB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *