استفاده از سگ برای شناسایی آلوده به Covid-19 گسترش یافته است

[ad_1]

شیلی ، فنلاند و ایالات متحده از قبل آغاز شده اند استفاده از سگ ها برای شناسایی آثار Covid-19، یک راه حل مبتکرانه ، سریع و ارزان برای جداسازی علامت بدون علامت است.

به عنوان مثال ، در فرودگاه بین المللی آرتورو مرینو در سانتیاگو دو شیلی ، در این جوخه های سگ گشت بزنید به عنوان بخشی از روش جایگزین شناسایی مسافران آلوده.

“به لطف اتحاد بین Carabineros و Pontificia Universidad Católica de Chile ، این تیم دارای یک تیم تشخیص سگ است که نه تنها اولین در آمریکا است ، بلکه در میان کسانی که از نظر حساسیت به سگ بهترین نتیجه را دارند“رودریگو دلگادو” وزیر کشور و امنیت عمومی هنگام ارائه موضوع گفت: “.

سگها در شیلی برای بوییدن ویروس آموزش دیدند.  (EFE)

سگها در شیلی برای بوییدن ویروس آموزش دیدند. (EFE)

“ما در حال انجام یک مرحله از هستیم ارتباط بویایی بوی انسان با کوید در ابتدا سپس ما آزمایش تشخیصی یا تشخیص سگ ها را ارزیابی می کنیم تا میزان حساسیت و خاصیت سگ ها را تعیین کنیم. “

شیلی برای جمع آوری این تیپ از کار تخصصی دانشکده دامپزشکی ملی Alfor در فرانسه الهام گرفت ، کشوری که دارای تیم دسته سگ مانند آلمان است.

به گفته کارشناسان ، چهار سگ آموزش دیده است می تواند تا 250 نفر در ساعت را بو بکشد. عرق انسان عامل اصلی این روش بلند پروازانه است.

کشور دیگری که با این روش شناسایی شروع به کار کرده است فنلاند. آنها برای اولین بار در استفاده شد فرودگاه هلسینکی و این اتفاق افتاد اکنون آنها آن را به نقاط توریستی یا اجتماعات بزرگ مردمی گسترش می دهند.

سگ ها طرفداران میامی هیت را که منتظر ورود به ورزشگاه میامی هستند ، بو می کنند.  (خبرگزاری فرانسه)

سگ ها طرفداران میامی هیت را که منتظر ورود به ورزشگاه میامی هستند ، بو می کنند. (خبرگزاری فرانسه)

در آمریکا، NBA، لیگ بسکتبال ، سیستم را طوری اجرا کرد که طرفداران آن میامی هیت می توانست بازی تیمشان را ببیندو به خوبی کار می کند

تیم سگ دو سگ آموزش دیده را در امتداد خطی که طرفداران قبل از ورود به محل برگزاری می سازند هدایت می کند و دست هایشان را بو کنند. اگر سگ ها ویروس را پیدا کنند ، با نشستن در کنار فرد ، آن را به مربی خود گزارش می دهند.

داگلاس کرات ، رئیس انجمن دامپزشکی آمریکا ، توضیح داد که این هنوز یک روش تجربی است:این مسئله چنان جدید است که ما هنوز نتوانسته ایم میزان کارایی آن را تعیین کنیم. و اینکه سگ ها برای تشخیص چنین مواردی چقدر قابل اعتماد هستند. “

جاناتان گلبر ، جراح و متخصص پزشکی ورزشی در این باره توضیح می دهد روزنامه گاردین که “بینی از یک سگ حدود 300 میلیون گیرنده بویایی دارد، که بین 50 تا 60 برابر بیشتر از متوسط ​​انسان است “، که امکان تشخیص” ترکیبات آلی فرار “را فراهم می کند.

گلبر همچنین اشاره دارد که دو تحقیق منتشر شده در این زمینه وجود دارد. اولین مورد سال گذشته در آلمان انجام شد و در مجله BMC Infect Diseases منتشر شد. از هشت سگ برای یافتن کوید استفاده شد در مقایسه بین بیماران آلوده و کسانی که نبودند.

کارایی در این مورد 94٪ است، اما محققان خوشحال نبودند زیرا آنها تردید داشتند كه آیا سگ ها می توانند موارد بدون علامت را تشخیص دهند كه از نظر ویروسی بار مشابه ویروس ندارند.

مطالعه دوم حتی بهتر بود. دسامبر گذشته در مجله PloS One منتشر شد و در فرانسه و لبنان برگزار شد. آنها نمونه هایی را از دست بیماران مبتلا به Covid و بدون آن جمع آوری کرده و سگ ها را بو می کنند. “میزان موفقیت از 76٪ تا 100٪ بودگلبر می گوید.

حقیقت این است که این روش در مناطق مختلف جهان در حال پیشرفت است و می تواند به حل یک مشکل روزانه برای مقامات بهداشتی کمک کند.

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *