از کابوس عروسکی گرفته تا مجروحان بمبگذاری اسرائیل

[ad_1]

همین چند هفته پیش ، سیستم شکننده سلامت نوار غزه با افزایش کنترل نشده در موارد COVID-19 مبارزه کرد. آنها اتاق عمل را خالی کردند ، مراقبت های پزشکی غیرضروری را متوقف کردند و برای بیمارانی که نمی توانند نفس بکشند پزشک تعیین کردند. سپس درگیری بین اسرائیل و حماس.

و بمب ها شروع به ریزش کردند.

این هفته ، درگیری بین اسرائیل و حاکمان حماس در غزه ، 103 فلسطینی کشته شدند که 27 کودک و 530 نفر در بین فقرا زخمی شدند. نیروی هوایی اسرائیل به آپارتمان ها حمله کرد ، وسایل نقلیه را تخریب و ساختمانها را تخریب کرد.

در این بمباران حسن المصری ، 22 ساله فلسطینی ، زخمی شد.  عکس: AP

در این بمباران حسن المصری ، 22 ساله فلسطینی ، زخمی شد. عکس: AP

اسرائیل به غزه حمله می کند و نیروهای بیشتری را به مرزها اعزام می کند ، جمعیت فلسطین فرار می کند

پزشکان در محله های ساحلی تجمع یافته در حال حاضر توزیع مجدد تختخواب های بخش های مراقبت ویژه و مانور عجولانه برای مقابله با بحران کاملاً متفاوت سلامتی: مراقبت از در اثر انفجار زخمی شده است و تب ، پانسمان و قطع عضو.

پیاده به سمت بیمارستان بروید

بستگان مضطرب منتظر آمدن آمبولانس نبودند ، اما مجروحان را با وسیله نقلیه یا پیاده به بیمارستان شیفا منتقل کردند ، بزرگترین از قلمرو

پزشکان خسته پس از بیمار برای معالجه بیمار شتافتند و زخم ترکش را با تب و باند بالا بستند تا خونریزی متوقف شود. عده ای دیگر در سردخانه بیمارستان جمع شده و بر روی برانکارد منتظر ماندند تا اجساد را بازیابی و دفن کنند.

بیمارستان اندونزی در شمال شهر جبالیا ، اشباع شده بود پس از سقوط بمب ها در مناطق مجاور وجود داشت خون در همه جا و قربانیان در کف راهروها دراز کشیدند. اقوام اورژانس را شلوغ کردند ، برای عزیزانشان گریه می کردند و اسرائیل را لعن می کردند.

عبدالطیف الحج ، یک مقام وزارت بهداشت غزه ، در تماس تلفنی با منفجر شدن بمب ها در پس زمینه گفت: “قبل از حملات نظامی ، ما کمبود بزرگی داشتیم و به سختی توانستیم با موج دوم (ویروس کرونا) کنار بیاییم.”

“اکنون قربانیان می آیند از همه جهات، قربانیان واقعاً در شرایط بحرانی قرار دارند. من از فروپاشی کامل می ترسم. “

سالها درگیری نابود شده ، سیستم بهداشتی فقیر بیش از 2 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است همیشه آسیب پذیر بوده است.

شکاف تلخ بین حماس و تشکیلات خودگردان فلسطینی نصب شده در کرانه باختری و محاصره نزدیک به 14 ساله رژیم صهیونیستی با کمک مصر نیز زیرساخت ها را خفه کرده است.

کمبود همه چیز

وجود دارد عدم تجهیزات و مواد مصرفی مانند کیسه های خون ، لامپ های جراحی ، بیهوشی و آنتی بیوتیک ها. تجهیزات محافظت شخصی ، دستگاه تنفس مصنوعی و مخازن اکسیژن بسیار کمیاب هستند.

ماه گذشته روزانه مواردی از آلودگی و مرگ ناشی از COVID-19 در غزه رخ می داد سوابق برای همه زمان ها، تحریک شده توسط اشاعه گزینه ای که اولین بار در انگلیس ظاهر شد ، کاهش محدودیت های حرکت در ماه رمضان و عدم تحمل مردم است.

در منطقه بمباران شده ، کجا بیکاری 50٪ است، بقای شخصی اغلب با اصرار متخصصان بهداشت عمومی مورد نیاز است. به گفته مقامات بهداشتی ، نتایج محدودی از آزمایشات تشخیصی وجود دارد و بیش از 105700 نفر آلوده و 976 نفر در طی شیوع بیماری فوت کرده اند.

در غزه ، ویران شده توسط بمب ها ، نرخ بیکاری 50 درصد است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در غزه ، ویران شده توسط بمب ها ، نرخ بیکاری 50 درصد است. عکس: خبرگزاری فرانسه

با جهش موارد در سال گذشته ، باعث افزایش ترس از یک فاجعه سلامتی ، مقامات کلینیک را فقط برای بیماران مبتلا به COVID-19 رزرو کردند. با این حال ، این با بمباران قلمرو اسرائیل تغییر کرد.

یوسف الاکاد ، مدیر بیمارستان ، گفت: پرستاران پزشکی در بیمارستان اروپا در Can Yunis که با نیاز فوری به محل مجروحان روبرو هستند ، ده ها بیمار آلوده را به نیمه شب به ساختمان دیگری منتقل کردند.

جراحان و متخصصانی که برای درمان عفونت ها در جای دیگری مستقر شده اند ، برای درمان زخم های سر ، شکستگی ها و آسیب های شکمی شتافتند.

آل آكاد گفت ، اگر درگیری تشدید شود ، بیمارستان قادر به مراقبت از بیماران مبتلا به COVID-19 نخواهد بود.

آسوشیتدپرس

ap

همچنین ببینید

چرا مردم در خاورمیانه خودکشی می کنند؟

درگیری در غزه: همین

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *