از حمله به پایتخت به چهار کشته افزایش می یابد

[ad_1]

مقامات اجرای قانون را در واشنگتن بالا برد چهار مرده این چهارشنبه در حوادث در پایتخت ایالات متحده ، که توسط طرفداران دونالد ترامپ مورد حمله قرار گرفت تا از تأیید پیروزی جو بایدن جلوگیری کند.

علاوه بر این ، حداقل 14 افسر پلیس زخمی شدند ، مقامات محلی در پایان روز اعلام کردند و دست کم 52 دستگیری را اعلام کردند.

مقامات واشنگتن در ابتدا مرگ زنی را که در تیراندازی پلیس کاپیتول درگذشت اعلام کردند ، اما بعدا همان شب آنها این رقم را به روز کردند.

درگیری میان پلیس و طرفداران ترامپ به پایتخت ایالات متحده حمله کرد.  عکس AFP

درگیری میان پلیس و طرفداران ترامپ به پایتخت ایالات متحده حمله کرد. عکس AFP

سه فرد ناشناس دیگر نیز درگذشتند نتیجه “فوریت های پزشکی” رابرت کنتی ، رئیس پلیس واشنگتن در یک کنفرانس خبری گفت که در کپیتول هیل زخمی شده است

کمیته این مرگ ها را به طور مفصل توضیح نداد و این را اضافه کرد 14 پلیس زخمی شدند در حوادث کاپیتول هیل ، دو مورد از آنها “جدی” بودند.

مقامات آنها دست کم 52 نفر را دستگیر کردند هم در كاپیتول و هم در سایر مناطق پایتخت آمریكا كه حدود 30 نفر از آنها به دلیل نقض مقررات منع رفت و آمد در ساعت 6 عصر توسط تالار شهر واشنگتن دستگیر شده اند.

موریل بوثر ، شهردار واشنگتن ، وضعیت اضطراری را در پایتخت برای 15 روز دیگر تمدید کرد ، تا اینکه پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که قرار است در 20 ژانویه برگزار شود.

کنتی همچنین اطمینان داد که مقامات دو نفر را پیدا و غیرفعال کردند پمپ های خانگی در نزدیکی مقر کمیته های ملی (دبیرخانه ها) احزاب دموکرات و جمهوری خواه (به ترتیب DNC و RNC).

پلیس پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ ، پایتخت را محاصره کرد.  عکس از گتی ایماژ / خبرگزاری فرانسه

پلیس پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ ، پایتخت را محاصره کرد. عکس از گتی ایماژ / خبرگزاری فرانسه

آنها همچنین یک وسیله نقلیه را در کاپیتول ، جایی که بود پیدا کردند اسلحه و حداکثر ده کوکتل مولوتفسی ان ان گزارش داد.

حمله به کنگره زمانی رخ داد که هر دو مجلس جلسه ای را برای تأیید پیروزی انتخابی بایدن در انتخابات نوامبر گذشته برگزار کردند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ، متحدان خود را به مداخله در این روند فراخواند ، و مایك پنس ، معاون رئیس جمهور وی ، به لافكاری از قدرت پیش بینی نشده در قانون اساسی ، و طرفداران خود را به ادامه جنگ در راهپیمایی صبح در واشنگتن دعوت كرد. .

پیروان رئیس جمهور سپس به پایتخت شهر رفتند و به ساختمان حمله کردند تا اینکه مقامات بیش از سه ساعت آنها را بیرون راندند و سایت را خراب کردند.

با اطلاعات از EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *