اروگوئه می تواند مهمانی ها و نمایش هایی را در پس زمینه همه گیر ویروس کرونا برگزار کند

[ad_1]

رویدادهای اجتماعی، مهمانی ها و پخش های عمومی این دوشنبه در اروگوئه فعال شدند ، که بیش از نیمی از جمعیت آن است ، کاملا واکسینه شده است و در آنجا تعداد موارد همه گیر تاخیر واضحی را نشان می دهد.

از 5 ژوئیه 2021 بپیوندید نمایش های عمومی ، مهمانی ها و رویدادهای اجتماعی با ویژگی های مشابه “، در این فرمان که توسط رئیس جمهور لوئیز لاکال پو و شورای وزیران امضا شده است ، آمده است.

این سند همچنین اجازه می دهد تا کشف فودکورت ها در اماکن تجاری و ورزش های آماتور.

سینما ها، در همین حال ، آنها در 16 بخش از 19 اداره کشور (استانها) مجاز هستند. در مالدونادو ، کانلونز و مونته ویدئو – پرجمعیت ترین بخش ها – آنها می توانند در 15 ژوئیه بازگشایی شوند.

کلاس های حضوری به مونته وودو برمی گردند.  عکس از شین هوا

کلاس های حضوری به مونته وودو برمی گردند. عکس از شین هوا

این مصوبه که در تاریخ 25 ژوئن صادر شد ، به بهبود نرخ شیوع covid-19 در هفته های اخیر ، که در آن کشور نشان می دهد ، اذعان می کند کاهش شدید عفونت ها و مرگ های روزانه، و همچنین موارد فعال و افرادی که تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند.

بهبود توسط سرعت فشرده کمپین واکسیناسیون ، از اول مارس در کشوری راه اندازی شد که هرگز برای ساکنان خود دستگیری اجباری یا منع رفت و آمد نکرده است

اروگوئه به این دوشنبه رسید 50٪ از افراد واکسینه شده اند ، در حالی که 15٪ دیگر اولین دوز CoronaVac ، Pfizer یا AstraZeneca را دریافت کردند.

فقط 6.1٪ از کسانی که برای تلقیح ثبت نام کرده اند هنوز منتظر هستند که یک برنامه واکسیناسیون را انجام دهند.

درصد بالای واکسیناسیون به این امر می افزاید مصونیت طبیعی ساکنان پس از تعداد زیادی از عفونت ها ، به ویژه در ماه آوریل و مه ، زمانی که کشور بدترین لحظه سلامتی خود را پشت سر گذاشت ، به دست آمد.

کشور کوچک آمریکای جنوبی با 3/5 میلیون نفر در حال ثبت نام است 372709 مورد و 5،689 مرگ به عنوان یک ویروس کرونا جدید از ابتدای شیوع همه گیر.

تا یکشنبه حساب می شد 11،600 مورد فعال، یک سوم قله در اواخر ماه مه به 36121 نفر مبتلا به این بیماری رسید.

واکسن ها

بخش (استان) دورازنو ، واقع در مرکز کشور ، یکی از مراکز با بیشترین درصد جمعیت ایمن سازی شده است ، cبا 60.72٪ ، پس از آن فلورس (مرکز-جنوب) ، با 57.75٪.

علاوه بر این ، ریورا (شمال) ، واقع در مرز با برزیل ، که از ابتدای شیوع همه گیر میزان زیادی کووید -19 را ثبت کرده است ، 51.37٪ افزایش می یابد از جمعیت آن با دو دوز ، و این تنها بخش زرد در کشور است ، بر اساس شاخص هاروارد ، با متوسط ​​6.58 مورد جدید در هفت روز گذشته در هر 100000 نفر.

در حال حاضر ، اروگوئه هنوز قرمز است ، اما میانگین آن در روزهای اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است و اکنون 28.40 است ، با 8 بخش از 19 بخش به رنگ نارنجی ، علاوه بر Rivera گفته شده با رنگ زرد.

فعلاً قوه مجریه تاکنون 6،850،000 خریداری کرده استs ، که 3،850،000 از Coronavac ، 3 میلیون از Pfizer و 98،400 از AstraZeneca است. کمک مالی اخیراً اعلام شده 500000 دوز Pfizer از دولت ایالات متحده به این موارد اضافه شده است.

در مورد این موضوع ، دبیر ریاست جمهوری آلوارو دلگادو امروز دوشنبه در حساب رسمی توئیتر خود اعلام کرد که آنها روز پنجشنبه ، هشتم ساعت 21:00 (00:00 به وقت گرینویچ) می رسند. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم توالی دوزهای به دست آمده برای کشور ما و واکسیناسیون را تسریع می کند “.

منبع: EFE و AFP

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *