اروپا “دکمه هسته ای” را علیه انگلستان فشار می دهد

[ad_1]

آداب و رسوم بین انگلیس و همسایگان آن کابوس جدید پس از Brexit است. یا با رانندگان کامیون انگلیسی در دریای آزاد انگلیس با غذاهای دریایی که نمی توانند از اتحادیه اروپا عبور کنند یا مرز غیر صلب بین ایرلند و ایرلند شمالی. آنجا شبه نظامیان وفادار پروتستان ، که کارکنان گمرک را به مرز واقعی بین دو کشور نیاز دارند تهدید می کنند. چک ها لغو شده اند

به لطف جنگ واکسن بین کمیسیون اروپا و انگلیس ، رئیس جمهور آلمان ، اورسولا ون در لاین روی “دکمه هسته ای” کلیک کنید پروتکل ظریف ایرلند شمالی و پیوند آن با توافق جمعه خوب ، که صلح در روستا را تضمین می کند. او در میان یک رسوایی بزرگ دیپلماتیک عقب نشینی کرد. اما امروز ، روند صلح در اولستر ، استانی که قبلاً دارای مشکل بود ، در معرض تهدید قرار دارد.

پروتستان های ایرلندی برای پایان دادن به پروتکل ایرلند شمالی ، پای ماسه ای Brexit و تهدید مقامات گمرکی که آن را اجرا می کنند ، تلاش می کنند. بررسی دارایی های انگلیس که از آن طرف پادشاهی به ایرلند شمالی می رسید “به دلایل امنیتی و تهدید کارکنان” به حالت تعلیق درآمده است.

کامیون هایی با خرچنگ دریایی ، صدف ، دریای آزاد ، صدف ، صدف و پوسته پوسیده کارت پستال Post Brexit در مرزهای انگلیس با اتحادیه اروپا بودند. آنها به دلیل عدم وجود اسناد صادراتی مجاز به ارسال نبودند.

هر کامیون خسارت 40،000 پوندی را گزارش کرد. با عرض پوزش ، این تصویر l خواهد بودبه یک واقعیت جدید. ماهیگیران انگلیسی ، به ویژه اسکاتلندی ، آنها قادر به فروش نخواهند بود نه صدفهای آن ، نه صدفهای آن ، نه سخت پوستان آن به طور دائم در قاره ، زیرا هنگام خروج از اتحادیه اروپا ، آنها دیگر از قوانین پیروی نمی کنند امنیت غذایی اروپا.

نقاشی دیواری در برابر مرز دریایی ایرلند در ایرلند شمالی.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نقاشی دیواری در برابر مرز دریایی ایرلند در ایرلند شمالی. عکس: خبرگزاری فرانسه

نتیجه چاپ خوب توافق نامه ، که هیچ کس برای کسانی که از طلاق از اتحادیه اروپا حمایت کردند وقتی می خواستند سریع امضا کنند و در پایان دوره انتقالی ، که در 31 دسامبر به پایان رسید ، توضیح نداد.

ممنوعیت نامشخص

هنگامی که ماهیگیران انگلیسی دو هفته پیش برای اعتراض وارد خیابان داونینگ سنت و میدان ترافالگار شدند ، دولت گفت این “با مشكلی موقت روبرو است كه در آوریل حل خواهد شد”. سپس اتحادیه اروپا شروع می شود قانون جدید بهداشت دام.

اینطور نیست. طبق گفته کمیسیون اروپا این ممنوعیت “نامحدود” است. بنابراین او در نامه ای به فدراسیون ماهیگیران نوشت. شامل صدف و شله است. تصمیمی که در هنگام رفتن ماهیگیران به ویژه در اسکاتلند با عقد قرارداد کارمزد و حمل ، بر شرکت های کوچک و متوسط ​​تأثیر می گذارد. هفته ها بدون درآمد

راب بنسون که سالانه 2500 تن چیلی به اسپانیا صادر می کند ، گفت: “من نمی دانم چه کاری انجام خواهیم داد.” “این نه تنها برای ما ، بلکه برای کل صنعت فاجعه بار است. به ما گفتند که این مسئله در ماه آوریل حل خواهد شد ، اما همه اینها دروغ و تقلب بود. ما نمی توانیم مدل تجاری خود را تغییر دهیم و در حال حاضر جایی برای ارسال محصولات خود نداریم. “

غذاهای دریایی را تصفیه کنید

استانداردهای غذایی اروپا سختگیرانه است. به گفته آنها ، صدف هایی مانند صدف های معروف به نرم تنان دوتایی زنده نمی توانند از کشورهای ثالث به بلوک وارد شوند مگر اینکه از آبهای کاملاً آلوده یا تطهیر می شوند در مخازن قبل از صادرات بیشتر آبهای انگلستان در این گروه قرار نمی گیرند. قبل از Brexit ، صادرکنندگان صدف های خام را برای تصفیه قبل از فروش به اتحادیه اروپا ارسال می کردند.

کامیون ها به بندر لارن در ایرلند شمالی می رسند.  عکس: AP

کامیون ها به بندر لارن در ایرلند شمالی می رسند. عکس: AP

از آنجا که فرآیند تصفیه عمر مفید محصولات را کاهش می دهد ، انجام این کار در این کشور قبل از صادرات پس از آن امکان پذیر نیست. اکثر تولیدکنندگان آنها تجهیزات ندارند برای انجام این.

انگلیس سالانه بین 25000 تا 30،000 تن صدف تولید می کند که دو سوم آن به اتحادیه اروپا می رسد. این صنعت ادعا می کند که مقامات وزارت محیط زیست ، غذا و امور روستایی انگلیس (دفرا) سال گذشته گفته بودند که ممنوعیت صادرات در 21 آوریل منقضی می شود ، زمانی که بروکسل قانون جدید را اجرا می کند.

کمیسیون اروپا به صنعت غذاهای دریایی نوشت که این ممنوعیت به طور نامحدود ادامه خواهد داشت و شامل صدف های پرورشی می شود.

پس از Brexit هیچ راه حلی وجود ندارد

دفرا گفت که وی از اینکه کمیسیون در مورد واردات ابراز نگرانی کرده و “در جستجوی راه حلی” است که اجازه دهد تجارت ادامه یابد ، آگاه است.

وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “ما به بحث در مورد نرم تنان دوسر زنده كه برای مصرف انسان آماده نیستند با اتحادیه اروپا ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود كه تجارت می تواند با اطمینان ادامه یابد.”

کشتار Brexit یک تریلر غذای دریایی در لندن است.  عکس: AP

کشتار Brexit یک تریلر غذای دریایی در لندن است. عکس: AP

باری دیاز ، مدیر اجرایی فدراسیون ملی سازمانهای شیلات ، اظهار داشت که امید چندانی برای رفع این ممنوعیت در کوتاه مدت وجود ندارد. وی گفت: “این یک مسئله بسیار جدی است.”

“این مسخره ادعاهای وزرا است که مشکلات صادرات غذاهای دریایی فقط مشکلات اولیه است. صنعت ماهیگیری کاملاً حق دارد احساس می کنم خیانت شده ام برای معامله دولت Brexit ، “گفت لوک پولارد ، دبیر محیط سایه.

پیامدهای ایرلند شمالی

هنگامی که اتحادیه اروپا دریافت که AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید در کارخانه ای در بلژیک در آخر هفته ، واکسن های کمتر از توافق را تحویل می دهد ، درگیری با واکسن ها آغاز شد. وی توسط یک پزشک هدایت می شد: رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاینکه تصمیم به خرید واکسن برای کل اتحادیه اروپا گرفت و آنها به آنجا نرسیدند. آنها قرارداد AstraZeneca را منتشر کردند ، و او ، وزیر فرانسوی و گروهی از کمیسرها ، مشکوک بودند که این واکسن می تواند از طریق مرز سفید پروتکل ایرلند شمالی ، از طریق این استان انگلیس که هنوز بخشی از واحد اروپایی است ، به طور غیرقانونی وارد انگلستان شود. بازار.

آنها نه تنها مشکوک بودند که استرازنکا می تواند تولیدات خود را به پادشاهی هدایت کند. آنها نگران واکسن های Pfizer / BioNtech بودند که در ایرلند کارخانه کنترل کیفیت دارد و می توانند از مرز عبور کنند و دوز دوم را به انگلیس هایی که قبلاً واکسینه شده اند ، بدهند. 9 میلیون نفر

فون در لاین هنگام اختراع توافقنامه ایرلند شمالی نه یک مقام اروپایی بود و نه سیاستمدار. او تنها در سال 2000 وارد سیاست شد. او از تفاوت های ظریف جنگ بیرحمانه مذهبی یا تنش ها و حملات وحشیانه بین پروتستان ها و کاتولیک های جمهوری خواه در این استان اطلاع نداشت. توافق جمعه خوب با مشارکت انگلیس ، ایرلند ، آمریکای شمالی و کانادا برای تضمین هماهنگی و صلح به منظور خلع سلاح شبه نظامیان دو طرف و پذیرفتن توافق نامه بود.

این دلیل توافق Brexit بود به دست آوردن آن بسیار سخت بود در مرز بین ایرلند و ایرلند شمالی. صلح تضمین می کند هیچ مزیتی ندارد. دولت اتحادیه دموکراتیک پروتستان کنونی به ریاست آرلین فوستر در مجلس قانونگذاری بلفاست ، بیشترین مخالف پروتکل ایرلند شمالی بود که ضمانت می کند مرز در وسط دریا و نه روی زمین برای دور زدن این ناهنجاری. این حساس ترین و حساس ترین قسمت Brexit است.

آنها چک امنیتی را لغو می کنند

وقتی وان در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، بدون کوچکترین مشورتی با انگلیس ، ایرلند شمالی و ایرلند ، ماده 16 پروتکل ایرلند شمالی را لغو کرد تا واکسنهای ادعا شده از مرز عبور نکنند ، او نمی دانست چاشنی چیست. این به انگلیس ، ایرلند یا بلفاست هشدار نمی داد.

نخست وزیر آرسن این اقدام را “عملی خصمانه” خواند و خواستار پایان پروتکل شد. نخست وزیر ایرلند فوراً با رئیس کمیسیون اروپا صحبت کرد و بوریس جانسون در اجلاس نیمه شب از او جدا شد. این اقدام لغو شد ، اما اکنون عواقب چشمگیری دارد.

شبه نظامیان وفادار پروتستان بار دیگر در گمرکات مرزی رسمی ، که بندرهای بلفاست و لارن است ، در ایرلند شمالی ظاهر شدند. کمبود ظهور مجدد IRA ، ارتش جمهوری خواه ایرلند که تاکنون منحل شده است ، نماینده جمهوری خواهان کاتولیک است که شاخه سیاسی آنها Sin Fein در جلسه ای در بلفاست ، با پروتستان های اتحادیه مشترک است. در همه پرسی ، این استان بیشتر طرفدار اروپا و مخالف Brexit بود.

کنترل انتقال به اروپا در پای یوروتونل ، در انگلیس.  عکس: AP

کنترل انتقال به اروپا در پای یوروتونل ، در انگلیس. عکس: AP

Brexit کالاهایی را که از انگلیس به بنادر ایرلند شمالی می رسند کنترل می کند آنها متوقف شدند “ترس از ایمنی کارکنان بندر” پس از پلیس گزارش “افزایش رفتار شوم و تهدیدآمیز”.

شورای شهر انتریم مرکزی و شرقی آخرین بار دوازده کارمند خود را “به دلیل نگرانی در مورد ایمنی آنها” از لارن برکنار کرد. وی گفت “چاره دیگری نیست” به جز پس گرفتن کارگران ، “انجام وظیفه”.

وزیر کشاورزی با حمایت آرلین فوستر ، رهبر DUP و نخست وزیر ایرلند شمالی ادوین پواتس ، تصمیم گرفت “به طور موقت” تمام پرسنل دولت را از دو بندر خارج كند.

وی گفت: “با مشورت کارکنانم تصمیم گرفتم کارکنان خود را از بندرهای بلفاست و لارن خارج کنم.” “ایمنی شما در درجه اول اهمیت قرار دارد.”

پلیس گشت در هر دو بندر را افزایش داده است. گرافیتی هفته گذشته در نزدیکی لارن ظاهر شد و مرزبانان را تهدید كرد.

وزارت کشاورزی ایرلند شمالی ، در میان واکنش روزافزون وفاداران پروتستان به مخالفت با پروتکل جلوگیری از مرز سخت در جزیره ایرلند ، بازرسی از مواد غذایی و فرآورده های دامی را در بلفاست و لارن متوقف کرد. سوپرمارکت ها تحت تأثیر کمبود مواد غذایی در حومه شهر قرار دارند. قفسه های شما خالی است. تنش بین جامعه وجود دارد.

مارک مک ایوان ، معاون پلیس در اداره پلیس ایرلند شمالی ، گفت “گشت ها برای اطمینان بخشیدن به جامعه محلی افزایش یافته است”.

خبرنگار ، پاریس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *