اروپا به دنبال تنظیم آنها و بحث است

[ad_1]

تعلیق دائمی حساب های توئیتر ، اینستاگرام و فیس بوک دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، الگوی جدیدی را در شبکه های اجتماعی ایجاد می کند. نوعی “یازده سپتامبر دیجیتالی ، نفرت و اخبار جعلی” که اروپا با نگاهی متفاوت از ایالات متحده می بیند.

این مورد اتحادیه اروپا است لحظه تنظیم آنها اجازه ندهند که غول شبکه ها در مورد آزادی بیان تصمیم بگیرند. بحث و گفتگو در جایی آغاز می شود که سیستم عامل های دیجیتال یا همان پنج بزرگ همانطور که گفته می شود ، آغاز شده است و آنها در معرض سالات سختی قرار خواهند گرفت.

ترامپ همزمان از فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام حذف شد. او بدون مبنای حمایت و ارتباط با پیروانش رها شد. او تهدید می کند که خودش را خلق خواهد کرد. شبکه اجتماعی Parler ، که بلافاصله توسط مبارزان ترامپ مورد استفاده قرار می گیرد ، دیگر برای اندروید ، آمازون و فروشگاه App در دسترس نیست.

مقررات جدید

کمیسار اروپا در امور IT ، تیری برتون ، وزیر اقتصاد سابق فرانسه ، خاطرنشان کرد که “سیستم عامل های دیجیتال باید پاسخگو باشند”. تعلیق نامحدود رئیس جمهور ترامپ هفته ها پس از رونمایی از اصلاحات فضای دیجیتال برای بازیگران اینترنت به سبک اتحادیه اروپا صورت می گیرد.

کمیسر بازار اروپا که قانون را به نام آنها GAFA اعمال می کند ، گفت: “ما فضای عددی را تنظیم خواهیم کرد.” آنها در مورد آنها تعهداتی خواهند داشت تعدیل محتوا، پایان اقدامات ضد رقابتی ، کنترل سفارش.

اتحادیه اروپا با تصمیم گیری در مورد محتوایی که باید منتشر یا منتشر نشود ، با شبکه های اجتماعی موافقت نمی کند.  عکس  EFE

اتحادیه اروپا با تصمیم گیری در مورد محتوایی که باید منتشر یا منتشر نشود ، با شبکه های اجتماعی موافقت نمی کند. عکس EFE

برای سالهای آینده ، برتون نیاز به تنظیم فضا دارد و از پرداخت مالیات به سراغ روشهای بهینه سازی مالی خود می رود. آخرین دستورالعمل اروپایی در مورد این موضوع به سال 2000 برمی گردد. در آن زمان ، بازیگران دیجیتال با “میزبانانی” که محتوای آن را کنترل نمی کردند ، ادغام شدند و بنابراین مسئولیتی نداشتند. طی 21 سال همه چیز تغییر کرده است.

“زمینه تغییر کرده است. در اروپا و به ویژه در زوج فرانسوی-آلمانی متوجه شده است که دیجیتال در همه بخش ها انقلابی ایجاد می کند و به یک استراتژیست بزرگ تبدیل می شود. این واقعیت که قهرمانان اروپا در زمینه اتومبیل ، بانک ، بیمه ، حمل و نقل و جهانگردی خود را به چالش کشیده شدن غول های اینترنتی آمریکای شمالی و مداخله در فعالیت های آنها از طریق خدمات جدید می بینند ، اروپا را بر آن داشته است که حاکمیت عددی را در نظر بگیرد. ” شورای ملی دیجیتال.

وحشت GAFA مگرته وستاگر ، نماینده اروپا در رقابت است. دانمارکی که به دلیل سوusing استفاده از موقعیت غالب گوگل شکایت کرده و از سال 2010 در حال مرگ است. وی آنها را به نقض قانون ضد انحصاری متهم کرد. آمازون مجبور شد شیوه های مالیاتی خود را در اروپا تغییر دهد و مالیات فروش را در هر کشوری که تولید می کند پرداخت کند. گوگل ، اپل و فیس بوک در مرحله بعدی خواهند بود. از محرمانه بودن داده ها گرفته تا مالیات آنها مورد سال قرار گرفتند.

پرونده ترامپ ، ماشه

پرونده ترامپ کاری نکرده است جز پیشرفت و دامن زدن به بحث در اتحادیه اروپا. “یک سوال اساسی تر این است که چگونه به این مسئله رسیده ایم و چرا این سیستم عامل ها قبلاً ، علیه سخنان نفرت انگیز ، ضد اطلاعات غلط عمل نکرده اند. این دقیقاً پاسخی است که قانون دیجیتال می خواهد به اتحادیه اروپا ارائه دهد “. سخنگوی کمیسیون یوهانس بارك گفت.

اتحادیه اروپا می خواهد اطمینان حاصل کند که همه موارد غیرقانونی غیرقانونی بصورت آنلاین غیرقانونی است. ایده کمیسیون اروپا این است که قدرت سیستم عامل ها را بازگرداند تا به تنظیم کننده ها اجازه دهد به ویژه در مورد مسئله ارزش ها تصمیم بگیرند.

حمله خشونت آمیز طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در چهارشنبه گذشته باعث تسریع در مسدود کردن شبکه های رئیس جمهور شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

حمله خشونت آمیز طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در چهارشنبه گذشته باعث تسریع در مسدود کردن شبکه های رئیس جمهور شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

بسیاری از کشورها سعی کرده اند غول های شبکه را به صورت جداگانه در اروپا تنظیم کنند ، اما لابی اروپایی آنها به ویژه وحشیانه بوده است. این تصمیم اکنون اروپایی است و تأثیر بسزایی در شبکه هایی خواهد داشت که در صورت سانسور ترامپ ، برای اولین بار با مسئولیت سرمقاله مانند آنچه “همیشه ناشر” بوده اند ، رفتار می کنند.

انتقاد از آنگلا مرکل

تصمیم در شبکه های اجتماعی مبنی بر بستن حساب های ترامپ پس از حمله اجباری ترامپيست ها به پايگاه دولت آمریكا توسط آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان مورد انتقاد قرار گرفت. برای او ممنوعیت استفاده از اینستاگرام ، فیس بوک و توییتر “مشکل ساز” است. سخنگوی وی ، استفم سید ، گفت که در حالی که رسانه های اجتماعی باید از پر شدن سیستم عامل آنها با “نفرت و دروغ” جلوگیری کنند ، آزادی عقیده یک حق اساسی است.

“می توان با این حق اساسی تداخل کرد. سخنگوی مرکل توضیح داد ، اما طبق قانون ، در حدود تعیین شده توسط قانونگذاران ، و نه طبق تصمیم مدیریت سیستم عامل های اجتماعی.

وی افزود: “از این زاویه ، صدراعظم مسدود شدن دائمی حساب های رئیس جمهور را مسئله ساز می داند.” این قانونی است که نمایندگان پارلمان اروپا در آن مشارکت خواهند کرد.

خطر “ضربات فوق العاده”

پیتر سینگر ، نویسنده کتاب “LikeWar” در سیستم عامل های اجتماعی ، می گوید که “مهمترین چیز این است که ما فهمیدیم ترامپ در ترغیب دیگران به گسترش نظریه های توطئه خود به طرز باورنکردنی موثر است.” تحقیقات ما نشان داده است که همانند بهداشت عمومی ، توزیع کنندگان فوق العاده کلید ویروسی هستند. راه سمی ساختن اینترنت محدود کردن این اپراتورهای فوق تلویزیون است ، خواه تبلیغ کننده داعش باشند یا افراط گرای راست. وی پس از تعلیق حساب ها نوشت: “به جای تلاش برای كنترل همه ، باید بر روی موضوعات اصلی كه همه را تحت تأثیر قرار می دهد تمركز كنیم.”

این او بود که بر تغییر سیاست تأکید کرد که دلالت بر ممنوعیت آن دارد. “ممنوعیت ترامپ بدیهی است که رویداد اصلی در شبکه های اجتماعی است. اما این نشان دهنده تغییر بیشتر سیاست در شرکت هایی است که این شبکه های مهم را ایجاد و مدیریت کرده اند. این شرکت ها در حال حاضر تصمیم گیری در مورد تعدیل محتوا را اتخاذ می کنند ، و این به طور فزاینده ای نه تنها بر اساس اینکه کاربر یا پستی خط مشی های خود را نقض کرده است ، بلکه همچنین بر تأثیر آنها می تواند بر روی افراد آفلاین تأثیر بگذارد.

نمایه با توییت های حذف شده ترامپ.

نمایه با توییت های حذف شده ترامپ.

نویسنده اضافه کرد که “این در حال تغییر است که شرکت ها برای کاهش اطلاعات غلط کوید-19 سازگار شده اند. اما اوج آن توسط ترامپ کنار گذاشته شد.”

تأثیر کمتری در این تصمیمات وجود دارد. این سر نیک کلارگ ، معاون فعلی فیس بوک ، دست راست مارک زاکربرگ توانا و معاون نخست وزیر سابق حزب لیبرال دموکرات انگلیس است. این او بود که برای این نسل جدید میلیاردرهای دره سیلیکون توضیح داد نیاز به روحیه اساسی شبکه تا بد شهرت نیفتد.

نگرانی برای سرمایه گذاران و تجارت

Twitter Inc روز دوشنبه نزدیک به 5 میلیارد دلار ارزش بازار را از دست داد، پس از تصمیم وی برای تعلیق دائمی حساب دونالد ترامپ. مقررات آتی شبکه های اجتماعی نگرانی سرمایه گذاران را به وجود آورده است.

این شرکت گفت که تعلیق حساب ترامپ ، که بود بیش از 88 میلیون پیرو ، این به دلیل خطر افزایش خشونت است که چهارشنبه گذشته طرفداران وی به کاپیتول حمله کردند.

سهام پس از پیش بینی پیش بینی وقایع هفته گذشته کمیساریای اتحادیه اروپا کاهش یافت دوره جدیدی از کنترل رسمی بیشتر. این به سرمایه گذارانی که نگرانند Twitter بیشتر در معرض فشار نظارتی باشد نسبت به رقبای Facebook Inc یا مالک Google و YouTube Alphabet آسیب می رساند.

سایر سیستم عامل های شبکه های اجتماعی ، از جمله فیس بوک ، ممنوعیت های مشابه ترامپ را صادر کرده اند. اما افت 12 درصدی سهام توییتر بسیار شدیدتر از یکی از همکارانش بود.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک گفت که رسانه های اجتماعی اکنون “تصمیمات سرمقاله می گیرند” ، و افزود که سیستم عامل “انتخاب می کند چه کسی باید صدا کند و چه کسی نباید صدا داشته باشد”.

الکسی ناوالنی ، سیاستمدار روسی و منتقد صریح رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، ممنوعیت ترامپ در توییتر را با مقایسه می کند سانسور کشور.

“ممنوعیت دونالد ترامپ در توئیتر یک عمل سانسور غیرقابل قبول است. البته ، توییتر یک شرکت خصوصی است. اما در روسیه و چین ، نمونه های زیادی را دیده ایم که شرکت های خصوصی به بهترین دوستان و فعالان کشور تبدیل می شوند ، سوال از سانسور ، “او پیشنهاد کرد.

به رئیس جمهور برزیل.  جائر بولسونارو همچنین پیام های توییتر را که اطلاعات غلطی در مورد ویروس کرونا تولید می کردند مسدود کرد.  عکس: AP

به رئیس جمهور برزیل. جائر بولسونارو همچنین پیام های توییتر را که اطلاعات غلطی در مورد ویروس کرونا تولید می کردند مسدود کرد. عکس: AP

آزادی بیان

واقعیت این است که شبکه های اجتماعی شرکت های خصوصی هستند. همانطور که یک باشگاه خصوصی عضویت می تواند قوانین داخلی را برای اعضای خود وضع کند ، افرادی مانند مارک زاکربرگ از فیس بوک یا جک دورسی ، بنیانگذار توییتر نیز می توانند این قوانین را تنظیم کنند. تاکنون ، یکی از قوانین اساسی وضع شده ، مشاهده محتوای مقامات و رهبران به عنوان مهم در گفتمان عمومی بوده است.

سیستم عامل هایی مانند فیس بوک و توییتر گفته اند که بنابراین در مورد نقض سیاست های مصرف کننده ، آزادی عمل بیشتری به کاربران ارشد مانند رئیس جمهور آمریکا می دهند.

اما از ابتدای شیوع ویروس کرونا ، همه چیز به طور قابل توجهی تغییر کرده است: شرکت ها اقدامات بیشتری علیه رهبران جهان انجام داده اند. در ماه مارس ، فیس بوک و توییتر پست های رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو و نیکولاس مادورو ونزوئلا را به دلیل اطلاعات نادرست در مورد Covid-19 حذف کردند. تا اینكه مجازات كاملاً برای دونالد ترامپ اجرا شد.

خبرنگار ، پاریس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *