اروپا با وحشت تماشا کرد و واقعیت ها را با هم محکوم کرد ، اما واکنش او کند بود

[ad_1]

مانند بقیه ، روسای جمهور و نخست وزیران اروپا آنها ساعتها تماشا کردند تصاویر خشونت در کاپیتول با وحشت اما رهبران اروپایی تقریباً در ساعت 11 شب ، هم صدا و در توییتر صحبت کردند تا تجربه شورشیان را “شرم آور” ، “ناراحت کننده” و “تکان دهنده” اعلام کنند.

آنها به ویژه منتظر سخنان رئیس جمهور منتخب جو بایدن بودند. همه رئیس جمهور دونالد ترامپ و همچنین طرفداران وی را به پذیرفتن نتیجه انتخابات فراخواندند.

اول آلمان بود. وزیر امور خارجه آلمان در حالی که وفاداران ترامپ به حمله خشونت آمیز در قلب جمهوری آمریکا می پرداختند ، در توییتر خود ، هیكو مااس ، وزیر خارجه آلمان نوشت: “سخنان التهابی در حال تبدیل شدن به یك اعمال خشونت آمیز ، در پله های Reichstag و هم اكنون در # پایتخت است.”

مااس از ترامپ و طرفدارانش خواست “سرانجام تصمیم رای دهندگان آمریکایی را بپذیرند و پایمال کردن را متوقف کنید دموکراسی “.

اروپا حوادث واشنگتن را از نزدیک دنبال می کند.  عکس: بلومبرگ

اروپا حوادث واشنگتن را از نزدیک دنبال می کند. عکس: بلومبرگ

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، قول “دوستی و ایمان” ملت خود با ایالات متحده را داده است. وی گفت آنچه امروز در واشنگتن اتفاق افتاده آمریکایی نیست. “” ما به دموکراسی اعتقاد داریم. # ما یکی هستیم. “

صدراعظم فرانسه به او پیوست. وزیر امور خارجه فرانسه ، ژان ایو لودریان ، طرفدار آرامش در پایتخت آمریکا گفت که “خشونت انجام شده علیه نهادهای عمومی ایالات متحده حمله جدی به دموکراسی

“من او را محکوم می کنم. باید به اراده و صدای مردم آمریکا احترام گذاشته شود “، صدراعظم و وزیر دفاع سابق فرانسه اطمینان دادند.

در فرانسه ، مارین لوپن پوپولیست برای اولین بار شناخته شده است پیروزی جو بایدن در پست ریاست جمهوری ایالات متحده. وی محاسبه کرد که پرزیدنت ترامپ “با برخی از چریک های خود” که در Capitol Hill ویرانی ایجاد کردند ، “بلندی سخنان خود را” با افرادی که از شکست تیزتر شده اند ، اندازه گیری نکرد. “

“یک نفر حق دارد نتیجه انتخابات را در دادگاهها به چالش بکشد. اما از لحظه تخلیه منابع ، ما باید به روند دموکراتیک احترام بگذاریم ، شکست آنها و پیروزی جو بایدن را بپذیریم “،” رهبر ملی پوشان مجدداً که اکنون جبهه ملی نامیده می شود ، در توییتر خود نوشت.

شر در غرب

برای برونو ریتایلو ، رهبر سناتورهای جمهوری خواه فرانسه ، وی معتقد است که نه تنها محکوم کردن آنچه در واشنگتن رخ داده ضروری است. “مسئولیت دونالد ترامپ این شگفت انگیز است” اما او نگران “نارضایتی دموکراتیک” حاکم بر غرب است. “

“این وضعیت دموکراتیک در میان ماست. این احساسی است که بسیاری از مردم فرانسه نسبت به آن احساس می کنند نیرو مصادره شدکه دیگر صدای آنها ، رنجهایشان مهم نیست ، و دیگر قابل درک نیستند. کاهش دموکراسی وجود دارد ، زیرا دموکراسی امروز نتیجه نداد برای بهبود شرایط مادی مردم “، ابراز تاسف از رهبر سناتورهای مخالف. در فرانسه.

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، در توییتر خود نوشت: “کنگره آمریکا معبد دموکراسی است. شهادت صحنه های امشب در واشنگتن یک شوک آور است. ما اطمینان داریم که ایالات متحده انتقال صلح آمیز قدرت به جو بایدن را تأمین خواهد کرد. “

از نظر بوریس جانسون ، آنها تصاویر شرم آور بودند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

از نظر بوریس جانسون ، آنها تصاویر شرم آور بودند. عکس: خبرگزاری فرانسه

در انگلیس ، نخست وزیر بوریس جانسون آنچه را وی خواند محکوم کرد “صحنه های ناراحت کننده در کنگره ایالات متحده وی افزود: “ایالات متحده در حال دفاع از دموکراسی در سراسر جهان است و اکنون انتقال قدرت و صلح آمیز و منظم امری حیاتی است.”

وزیر امور خارجه انگلستان ، دومینیک راآب در توئیتر خود نوشت: “ایالات متحده به درستی به دموکراسی خود افتخار می کند و هیچ توجیهی برای این تلاش های خشن برای خنثی کردن یک انتقال مناسب و قانونی وجود ندارد.

او taoiseach میشائیل مارتین ، یک ایرلندی ، در شبکه های اجتماعی نوشت: «ایرلندی ها ارتباط عمیقی با ایالات متحده دارند که در طی نسل های زیادی ساخته شده است. من می دانم که بسیاری مانند من با نگرانی و نگرانی زیادی صحنه هایی را که در واشنگتن اتفاق می افتد تماشا می کنند. “

ناتو از اولین کسانی بود که واکنش نشان داد. جنس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو و نخست وزیر سابق نروژ ، چهارشنبه شب پس از محکوم کردن “بایدن تظاهرات وحشتناک” رئیس جمهور منتخب آمریکا ، در توئیتی نوشت: “به نتیجه این انتخابات دموکراتیک باید احترام گذاشت” وی درباره عواقب جهانی هشدار داد: “جهان نوشت”.

اما برخی دیگر دولت ایالات متحده را محکوم کردند و گفتند ترامپ و متحدانش چنین کرده اند مسئولیت نهایی “حمله به دموکراسی” وحشیانه است.

استفان لوفون ، نخست وزیر سوئد گفت: “رئیس جمهور ترامپ و بسیاری از اعضای کنگره مسئولیت قابل توجهی در برابر آنچه اکنون اتفاق می افتد دارند.” “روند دموکراتیک انتخاب رئیس جمهور باید مورد احترام باشد.”

دیگران خواستار اقدام شدند شدیدتردر حالی که نمایندگان برای دومین بار در دوره ریاست جمهوری وی در حال پیش نویس اعضای استیضاح علیه ترامپ بودند.

وزیر امور خارجه پیشین لهستان ، رادک سیکورسکی ، رئیس هیئت اتحادیه اروپا و آمریکا در پارلمان اتحادیه اروپا ، در توییتر خود نوشت: “مطابق اصلاحیه 25 قانون اساسی ، کابینه ایالات متحده باید فوراً ، تبلیغات برای луд بهrealDonaldTrump و پایان دوره ریاست جمهوری او. “

در اعتراضاتی که به عنوان “بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا از زمان جنگ داخلی” توصیف شده است ، وفاداران ترامپ در تلاش برای جلوگیری از صدور گواهینامه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به مقر دموکراسی آمریکا ، ساختمان کاپیتول حمله کردند. تشریفات قانونی که به بایدن اجازه می دهد تا در 20 ژانویه آغاز به کار کند ، که روز چهارشنبه تهدیدی برای دموکراسی آمریکا شد.

خبرنگار ، پاریس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *