اروپا از این اتهام که دانمارک به جاسوسی رهبران قاره آمریکا کمک کرده ، شوکه شده است

[ad_1]

سرویس اطلاعات دفاعی دانمارک (FE) در این امر به آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) کمک کرد جاسوسی از مقامات ارشد اروپا، از جمله صدراعظم آنگلا مرکل بین سالهای 2012 و 2014، همانطور که این یکشنبه توسط چندین رسانه اروپایی گزارش شده است.

برنده رادیو دانمارکز امروز یکشنبه گزارشی را با همکاری سایر رسانه های اروپایی منتشر کرد و خاطرنشان کرد که NSA موافقت کرده است پیامک و تماس تلفنی مقامات ارشد اروپایی از آلمان ، فرانسه ، سوئد و نروژ از طریق کابل های مخابراتی دانمارک با استفاده از FE.

به گفته رسانه های محلی ، وزارت دفاع سوئد و نروژ قبلاً در مورد آنچه اتفاق افتاده و همچنین دولت فرانسه توضیح خواسته اند. کلمنت بن ، وزیر خارجه فرانسه در امور اروپا ، از “فرانسینفو” برای “اعتماد” بین “متحدان” درخواست کرد و تأکید کرد که در صورت تأیید ، انجام خواهد شد “به طور جدی

یافته های یک روزنامه دانمارکی آنچه در سال 2013 برای ادوارد اسنودن اتفاق افتاد را به یاد می آورد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یافته های یک روزنامه دانمارکی آنچه در سال 2013 برای ادوارد اسنودن اتفاق افتاد را به یاد می آورد. عکس: خبرگزاری فرانسه

او اصرار داشت که آنها ساده لوح نیستند و آنها این را می دانند “این نوع رویداد می تواند اتفاق بیفتد”، همانطور که از افشاگری های سال 2013 ادوارد اسنودن درباره اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مشخص شد.

اکنون این اطلاعات از تلویزیون عمومی دانمارک DR است که برای چندین رسانه اروپایی از جمله روزنامه فرانسوی قابل دسترسی است زمین، که گزارش داخلی سرویس های مخفی این کشور درباره جاسوسی توسط NSA را به نمایش می گذارد از طریق کابلهای زیردریایی در دانمارک.

طبق این رسانه ها ، اهداف شنودهای شنود شده در این زیرساخت ها آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، و همچنین دو نامزد دیگر برای این سمت ، فرانک-والتر اشتاین مایر و پر اشتاینبروک بودند ، اما همچنینمقامات ارشد فرانسه ، سوئد و نروژ اسامی آنها ناشناخته است

وزیر امور خارجه فرانسه تأیید کرد که همکاری با ایالات متحده از هر دو طریق م worksثر است ، آمریکایی ها نیز به اروپاییان احتیاج دارند و بنابراین ، در صورت عدم اعتماد ، در نهایت به آنها آسیب می رساند.

ادوارد اسنودن خود در مورد این خبر اظهار نظر كرد و رئیس جمهور آمریكا جو بایدن را متهم كرد كه در این ماجرا دست داشته است زیرا وی در هنگام نظارت ادعا شده معاون رئیس جمهور آمریكا بوده و “آمادگی كافی” برای به این اتهامات قبل از اروپا پاسخ دهید.

اسنودن در حساب کاربری خود در توئیتر گفت: “بایدن آمادگی لازم را برای پاسخگویی در این باره دارد وقتی که به زودی به اروپا سفر می کند ، البته برای اولین بار که عمیقا درگیر این رسوایی بود.”

اسنودن در سال 2013 پس از افشای برنامه های مخفی جهانی جاسوسی NSA برای مطبوعات مشهور شد.

وی پس از فرار اولیه به هنگ کنگ ، به مسکو پناه برد و در آنجا چندین هفته را در منطقه ترانزیت فرودگاه شرمتیوو گذراند تا اینکه در آگوست 2013 به مدت یک سال به وی پناهندگی اعطا شد ، که بعداً به همین اواخر تمدید شد. روسیه به او اجازه اقامت نامحدود داد.

منبع: آژانس ها.

همچنین ببینید

کلید اصلی ناشناخته: چرا این تئوری که ویروس کرونا از آزمایشگاه چینی فرار می کند دوباره متولد می شود

ولادیمیر پوتین تهدید کرد

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *