اخراج شده توسط توفان ها و جذب جو بایدن ، صدها آمریکایی مرکزی به ایالات متحده مهاجرت می کنند

[ad_1]

امرسون در لبه یک خیابان غبار آلود در لالیما ، شمال هندوراس موز می فروشد ، اما امیدوار است که به زودی این کار را متوقف کرده و به ایالات متحده مهاجرت کند. وی معتقد است که رئیس جمهور تازه منتخب دموکرات جو بایدن وی را آزاد خواهد کرد.

پس از آنکه سال گذشته دو طوفان به خانه او آسیب زدند و مدرسه او به دلیل همه گیری تعطیل شد ، این جوان 18 ساله معتقد است که دیگر کاری برای انجام این کار وجود ندارد.

امرسون لوپز از منطقه بوئن ساماریتانو ، در حومه لامای 180 کیلومتری ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما امیدواریم که این تغییر کند و به نفع ما باشد”. در شمال تگوسیگالپا و در مجاورت سان پدرو سولا ، نقطه آغاز کاروان های مهاجر دیگری که از سال 2018 می خواهند به ایالات متحده برسند.

بعد از سیاست های محدود کننده از دولت خارج شده ، بسیاری از حدود 9.5 نفر در هندوراس معتقدند که اکنون جاده ها باز شده اند. کاروان جدید مهاجران برای 15 ژانویه فراخوانده شد. امرسون افزود: “اگر آنها خوب برسند ، بیشتر ما در اینجا تصمیم خواهیم گرفت كه بعداً آنجا را ترك كنیم.”

خانه های تخریب شده در شهر لا لیما ، هندوراس ، پس از عبور ویرانگر طوفان های یوتا و اتا ، در نوامبر گذشته.  عکس: خبرگزاری فرانسه

خانه های ویران شده در شهر لا لیما ، هندوراس ، پس از عبور ویرانگر طوفان های یوتا و اتا ، در نوامبر گذشته. عکس: خبرگزاری فرانسه

لا لیما ، با 90،000 نفر سکنه ، نشانه هایی از تخریب که کوکتل-کرونا ویروس-آزاد-موج-جدید-مهاجرت-امریکا-مرکزی-ee-uu-_0_sI1W-p7Ts.html “target =” _ خالی “href =” https://www.clarin.com/world/huracanes را ترک کرد -Coronavirus-cocktail -leleashes-new-migrant-wave-america-central-america-ee-uu-_0_sI1W-p7Ts.html “> طوفان های ایتا و یوتا در ماه نوامبر. ، قلب اقتصاد کشور است.

طوفان های گرمسیری و بسته شدن Covid-19 در سال 2020 بر اساس برآوردهای دولت ، حدود 5 میلیارد دلار برای هندوراس ، یکی از فقیرترین کشورهای آمریکای لاتین هزینه کرد ، حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی این کشور.

محصولات موز از Chikita فراملی ، در مجاورت La Lima ، ویران شد.

خانه امرسون ، جایی که او با پدر و مادر و چهار خواهر و برادر کوچکترش زندگی می کند ، بی خانمان است. و بدون مدرسه ای که توسط ویروس کرونا خاموش شود ، امید خود را برای تکمیل علوم کامپیوتر از دست داد.

با این دیدگاه ، “من باید تصمیم می گرفتم که ترک شوم ، چگونه شغلی بدون تجربه و نه به سن کافی کافی پیدا خواهم کرد؟”

مارتا سالدیور ، همسایه امرسون نیز در حال آماده سازی برای راهپیمایی به سمت ایالات متحده است.

امید به یک دولت دموکراتیک

این زن 51 ساله در مقابل خانه اش ، هنوز در محاصره آوار و بدون تکه ای از سقف ، گفت: “شایعه شده بود که بایدن دیوار (که ترامپ در مرز می سازد) دیوار را برمی دارد و ما باید با آن بجنگیم”.

تماس ها از ماه دسامبر در “شبکه اجتماعی کاروان 15 ژانویه 2021” ، که قصد دارد هندوراس سان پدرو سولا را ترک کند و برود ، در شبکه های اجتماعی فراوان است. اضافه کردن گواتمالایی ها ، السالوادورها و مکزیکی ها در این راه جذب شده توسط “رویای آمریکایی”.

یک مدرسه در ویرانه در شهرداری لا لیما ، هندوراس ، پس از گذشت طوفان ها در سال گذشته.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یک مدرسه در ویرانه در شهرداری لا لیما ، هندوراس ، پس از گذشت طوفان ها در سال گذشته. عکس: خبرگزاری فرانسه

بسیاری از هندورایی ها می خواهند بخشی از بیش از یک میلیون هموطن مقیم خارج از کشور – بیشتر در ایالات متحده – منبع قدرتمندی برای این کشور باشند که در سال 2020 از آنها دریافت کردند. رکورد نزدیک به 6000 میلیون دلار حواله ، بیش از 20٪ از تولید ناخالص داخلی (PBI) حواله ها 14٪ از تولید ناخالص داخلی گواتمالا و 16٪ از السالوادور را تشکیل می دهند.

اما استبان روزالس ، کشیش یک معبد پنجاهمین در منطقه آسیب دیده از سیل ، در تلاش است آنها را ترغیب به ماندن کند.

وی گفت: “اعضای كلیسا عزیمت را در نظر گرفته اند. یكی از آنها به عنوان كشیش به آنها انگیزه می دهد كه ادامه ندهند ، اینكه مبارزه ادامه دارد. خداوند به ما اجازه داده است كه زنده بمانیم تا بتوانیم به پیش برویم.”

ده ها هندورایی پس از عبور ویرانگر دو طوفان که چندین شهر در این کشور و السالوادور را ویران کرد ، به زندگی در چادرها ادامه می دهند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ده ها هندورایی پس از عبور ویرانگر دو طوفان که چندین شهر در این کشور و السالوادور را ویران کرد ، به زندگی در چادرها ادامه می دهند. عکس: خبرگزاری فرانسه

کاروان های ناامید

از اکتبر 2018 ، آنها رفتند بیش از ده کاروان از هندوراس، حداقل چهار نفر از آنها 3000 نفر را تشکیل می دهند. اما آنها با کنترل مهاجرت روبرو شده اند در مرز ایالات متحده و به طور فزاینده توسط مقامات مکزیک و گواتمالا متوقف می شوند.

دولت گواتمالا هشدار داده است که خارجیانی که وارد خاک آن می شوند باید به ترتیب یک تست منفی covid-19 و اسناد ارائه دهند.

در همین حال ، کنسولگری مکزیک در سان پدرو سولا اطمینان داد که دولت وی “ورود غیرقانونی کاروان های مهاجران را تشویق یا مجاز نمی کند”.

برای یادآوری مشکلات ، چندین پرواز هفتگی با اخراج شده ها به آمریکای مرکزی می رسد ، اگرچه تعداد آنها سال گذشته به دلیل همه گیری کاهش یافته است.

مهاجران از آمریکای مرکزی در ژانویه 2020 به روی پل بین المللی متصل می شوند که Tecum Uman در گواتمالا را با Ciudad Hidalgo ، مکزیک متصل می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

مهاجران از آمریکای مرکزی در ژانویه 2020 به روی پل بین المللی متصل می شوند که Tecum Uman در گواتمالا را با Ciudad Hidalgo ، مکزیک متصل می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

اما سسیلیا آروالو ، 54 ساله ، که دو دهه در کالیفرنیا زندگی می کند و اخیراً به دیدار اقوام در حومه سان سالوادور بازگشته است ، امیدوار است که “با بایدن ، قوانین مهاجرت در ایالات متحده تغییر کرده و انسانی تر شود.”

در 15 کیلومتری جنوب ، در سانتو توماس ، کریستین پانامنیو خوش بین است.

مکانیک 42 ساله که برای دومین بار پس از اخراج خود از مهاجرت خود را از تلاش برای مهاجرت نجات داده است ، گفت: “من فکر می کنم با این رئیس جمهور جدید ، همه چیز برای یک مهاجر فاقد سند تغییر خواهد کرد ، زیرا من و ترامپ فریب خورده ایم.”

وی گفت: “اگر به آمریكا بیایم ، سعی می كنم به خودم فرصت كار دهم.”

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *