احکام بیشتری را امضا می کند و به WHO می پیوندد

[ad_1]

اولین روز جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده خواهد بود روز ضد ویروس. رئیس جمهور تمام قصد خود را برای تحقق 100٪ وعده اصلی انتخاباتی خود با استفاده از بیماری همه گیر شاخ دارد. وی امروز پنجشنبه تصمیم دارد احكام بیشتری در این زمینه امضا كند. و او قبلاً با مشاور خود تماس گرفته است آنتونی فاوسی با گنبد WHO.

این روز با یک مراسم مذهبی مجازی برای تحلیف رئیس جمهور آغاز می شود ، اما به سرعت به عملی متمرکز بر مبارزه با بیماری همه گیر تبدیل می شود.

بایدن و معاون وی ، كامالا هریس ، توسط اعضای تیم كوید توضیح داده می شوند. و انتظار می رود که احکام بیشتری امضا شود.

بایدن 10 دستورالعمل اجرایی برای پیشبرد مبارزه با کوید ، که 400000 کشته در ایالات متحده برجای گذاشته است ، امضا خواهد کرد.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

واکسیناسیون تسریع می شود و آزمایشات افزایش می یابد. قانون اضطراری استفاده خواهد شد افزایش تولید مهمتر از همه به عنوان ماسک.

در تعطیلات با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، سیاست بر a استراتژی ملی به جای اعتماد به ایالات برای تصمیم گیری در مورد بهترین.

بایدن در سخنان آغازین خود هشدار داد که ویروس کرونا ویروس آمریکا در حال ورود است “مرگبارترین دوره او”.

جف زینز ، هماهنگ کننده گروه ویژه بایدن کوید -19 به خبرنگاران گفت که ترامپ هیچ استراتژی فدرال ندارد و هیچ رویکرد جامعی وجود نداشت.

وی گفت: “اکنون كه رئیس جمهور بایدن روی كار آمده است ، همه عوض شده است.”

در این طرح خود آمده است: “استراتژی ملی نقشه راهی برای بیرون آمدن ایالات متحده از بدترین بحران بهداشت عمومی در طول یک قرن فراهم می کند.”

ماموریت به WHO

بایدن فقط نمی خواهد استراتژی واکسیناسیون خود را در ایالات متحده تنظیم کند. او می خواهد کمپینی را ترویج کند که به واکسن ها در کل کره زمین کمک کند.

دکتر آنتونی فاوسی به WHO گفت که بایدن کشورش را فرمانده خواهد کرد پشتیبانی از پروژه ها برای تجویز واکسن COVID-19 ، تشخیص و درمان برای افراد نیازمند در سراسر جهان. وی افزود واشنگتن کاهش تعداد پرسنل آمریکایی در سازمان بهداشت جهانی را متوقف کرده و تعهدات مالی خود را پرداخت خواهد کرد.

فاوسی این تعهدات را به طور مفصل در یک کنفرانس ویدیویی به هیئت اجرایی WHO تشریح کرد.

بایدن اندکی پس از روی کار آمدن فرمانهایی را امضا کرد.  عکس؛  dpa

بایدن اندکی پس از روی کار آمدن فرمانهایی را امضا کرد. عکس؛ dpa

پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ، سلف بایدن ، از WHO خارج شد و بودجه آن را در بحث ویروس کرونا متوقف کرد ، فاوسی تأیید کرد که ایالات متحده “تعهدات مالی” خود را نسبت به آژانس بهداشت ONU تسویه می کند.

وعده های فاوسی به WHO ، که پاسخ وی به ویروس کرونا بارها توسط ترامپ مورد انتقاد قرار گرفته است ، یک چرخش تند به یک رویکرد چندجانبه از مبارزه با بیماری همه گیر که منجر به کشته شدن بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان و بیش از 406000 نفر در ایالات متحده شده است.

به نقل از CNN ، فاوسی گفت: “من افتخار می کنم که اعلام کنم ایالات متحده به عضویت خود در سازمان بهداشت جهانی ادامه خواهد داد.”

ساعاتی پس از روی کار آمدن ، بایدن روز چهارشنبه فرمانی را امضا کرد که خروج آمریکا از WHO را در ماه ژوئیه متوقف کرد ، سال گذشته توسط ترامپ به عنوان بخشی از اتهامات خود علیه این سازمان اعلام شد.

آنتونی فاوچی در یک کنفرانس ویدیویی با WHO.  عکس: رویترز

آنتونی فاوچی در یک کنفرانس ویدیویی با WHO. عکس: رویترز

فاوسی گفت که دولت بایدن “کاهش خود را در سازمان جهانی بهداشت متوقف می کند” و “روابط منظم خود را با آژانس از سر می گیرد”.

فاوسی ، مدیرکل WHO ، تدروس آدانوم قبرئیسوس را “دوست عزیز من” خواند.

چندین ایالت و تدروس از اعلام دولت جدید بایدن استقبال کردند و قول دادند که دست در دست هم با ایالات متحده کار کنند.

تدروس گفت: “این روز خوبی برای WHO و روز خوبی برای سلامت جهانی است.”

مدیر WHO از فاوسی نام برد “برادرم تونی” و مراسم تحلیف بایدن و معاون وی ، کمالا هریس را تبریک گفت.

وی افزود: “نقش ایالات متحده ، نقش جهانی آن حیاتی است”.

ایالات متحده ، تحت دولت ترامپ ، چنین چیزی نداشتیا به کوواکس بپیوندید، ابتکار عمل سازمان ملل و سازمانهای دیگر برای تهیه واکسن ویروس کرونا به کشورهای در حال توسعه.

اتحادیه اروپا و چین هر دو از این برنامه حمایت کرده اند که با مشکلات مالی ، مذاکره با شرکت های دارویی و تدارکات روبرو شده است.

نقاشی کلارین

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *