احساسات و خاطره ای دردناک در اقدام دهه 20 حمله به برج های دوقلو

[ad_1]

زنگ به صدا درآمد ، جو بایدن سرش را خم کرد و یک دقیقه سکوت وارد فضا شد. ساعت 8:46 صبح بود ، دقیقاً زمانی که درست 20 سال پیش ، ترور ایالات متحده را فرا گرفت و جهان را به شدت افزایش داد: در آن زمان ، هواپیمایی که توسط یک تروریست ربوده شده بود به برج شمالی مرکز تجارت جهانی این کشور برخورد کرد. نماد مالی و بلندترین ساختمانها در منهتن.

این شنبه ، دو دهه بعد ، رئیس جمهور بایدن ریاست این مراسم را در نیویورک بر عهده داشت به مناسبت آن روز کابوس آور که پس از آن هواپیمای دیگری در ساعت 9:03 صبح در برج جنوبی سقوط کرد ، هواپیمای دیگر در 21:37 بعد از ظهر در پنتاگون در آرلینگتون ، ویرجینیا ، و چهارم ، احتمالاً به کاخ سفید یا کاپیتول رفت ، ساعت 10:03 صبح در شنکسویل پنسیلوانیا به زمین افتاد زیرا مسافران در برابر انحراف کشتی مقاومت می کردند.

شهروندان برای یادآوری قربانیان حملات به مرکز تجارت جهانی به یادبود نیویورک نزدیک می شوند.  عکس: EFE

شهروندان برای یادآوری قربانیان حملات به مرکز تجارت جهانی به یادبود نیویورک نزدیک می شوند. عکس: EFE

هر یک از این لحظات مرگبار با آن مشخص شد صدای زنگ و یک دقیقه سکوت در یادبود 11 سپتامبر در نیویورک ، پنتاگون و پنسیلوانیا.

در نقطه ای دقیق که برج های دوقلو در آن قرار داشت ، شنبه این هفته با اقوام قربانیان و برخی از کارکنان ، کمتر از حد معمول پر شد. به دلیل همه گیری ، دسترسی محدود بود و نه بازماندگان و نه امدادگران دعوت نشدند.

بایدن توسط رئیس جمهور سابق دموکرات بیل کلینتون و باراک اوباما احاطه شده بود که با همسران خود ، هیلاری و میشل ، همه با سایه های تیره لباس پوشیده بودند. جورج دبلیو بوش ، رئیس وقت کاخ سفید ، به مراسم در پنسیلوانیا رفت. ماسک های زیادی دیده شد ، اما اکثر مهمانان بدون ماسک بودند.

باراک اوباما به همراه همسرش میشل در مراسم گرامیداشت قربانیان حملات.  عکس: AFP

باراک اوباما و همسرش میشل در مراسم گرامیداشت قربانیان حملات. عکس: AFP

در نیویورک چندین ساعت خانواده قربانیان نزدیک به 3000 نام عزیزی را که جان خود را از دست داده اند بخوانید در حمله ، آیینی که هر سال تکرار می شود و این یکی از احساسی ترین لحظات است. در ساعت 9.59 (لحظه سقوط برج جنوبی) و در ساعت 10.28 دقیقه (سقوط برج شمالی) زنگ ها و دقیقه های سکوت بیشتر بود.

این مراسم برای بایدن آسان نبودبه علاوه بر بیستمین سالگرد و کشوری که هنوز از بلای کووید 19 رنج می برد ، جشن های 11 سپتامبر امسال به دلیل خروج اخیر نیروهای آمریکایی از افغانستان ، کشوری که مورد حمله ایالات متحده قرار گرفته است ، اهمیت ویژه ای دارد. مدت کوتاهی پس از حمله ، زیرا از ایدئولوگهای القاعده خود محافظت می کرد.

به طرز متناقضی ، طالبان که از آنها دفاع می کردند دو دهه بعد دوباره به قدرت بازگشتند و ایالات متحده دو هفته پیش در کابل مورد حمله قرار گرفت ، جایی که در نتیجه انفجار یک عامل انتحاری در نزدیکی فرودگاه 13 سرباز آمریکایی کشته شدند. رئیس جمهور به دلیل استعفای خود مورد انتقاد شدید قرار گرفته و با وجود هشدارها مبنی بر این که می تواند به افزایش تروریسم بین المللی منجر شود ، تصمیم به ادامه کار گرفته است.


بایدن در ویدئویی که در آستانه بیستمین سالگرد حملات منتشر شد ، گفت: وحدت بزرگترین نقطه قوت ماست. عکس: AP

بایدن در مراسم سخنرانی نکرد – این زمان خانواده قربانیان است – اما او روز جمعه ویدئویی را منتشر کرد که از آمریکایی ها درخواست وحدت می کرد. “برای من ، این درس اصلی 11 سپتامبر است. در لحظه بزرگترین آسیب پذیری (…) ، وحدت بزرگترین نقطه قوت ماست. ” “بیست سال پیش در 11 سپتامبر نزدیک به 3000 نفر به دلیل نمایش ناجوانمردانه و نفرت از بین رفتند. به عنوان یک ملت ، ما هرگز نباید آنهایی را که در یکی از تاریک ترین لحظات تاریخ خود از دست داده ایم فراموش کنیم. و همچنین درد خانواده و عزیزانشان. “او بعداً در توییتر نوشت.

بایدن در آخرین لحظه موفق شد از مانع دیگری عبور کند شرم آور در آن تاریخ: گروهی از قربانیان و بستگان با حضور رئیس جمهور در این مراسم مخالفت کردند و از وی خواستند که از طبقه بندی اسناد تحقیق در مورد حملات 19 تروریست که اکثر آنها سعودی هستند ، محرمانه سازی کند. در آن زمان ، عربستان سعودی متحد مهم ایالات متحده بود و می باشد ، و گمان می رود تحقیقات در پی گسترش این ارتباط بوده است. سرانجام ، بایدن چند روز پیش طبقه بندی اسناد FBI را از آن روزها پذیرفت و اعلام کرد ، بنابراین هوای سخت شنبه را از حالت فشرده خارج کرد.

بایدن از دیگر مکانهای یادبود پنسیلوانیا و ویرجینیا دیدن خواهد کرد ، اما در آن مکانها سخنرانی نخواهد کرد.

LGP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *