احزاب عربی ، کلید جدید برای اداره اسرائیل

[ad_1]

هرگز قبل از حزب عربی، به نمایندگی از جمعیت فلسطینی تبار ، بخشی از یک ائتلاف دولتی در بود اسرائيل، یک سبک برجسته صهیونیستی است.

اما این به شکلی متناقض ، در برابر تنشهای فزاینده بین جوامع ، اکنون اتفاق می افتد.

حزب اسلامگرا رام، تنها با چهار نماینده (از مجموع 120 نماینده ، كنست ، پارلمان اسرائیل) ، كلید مخالفان متنوع بستن توافق ائتلافی بود كه هنوز توسط قانونگذار تصویب نشده است ، حتی به قیمت از موضع سنتی عرب فاصله گرفته و در جنگ با نهادگرایی اسرائیل است.

در اصل مناصب عالی وجود خواهد داشت اما هیچ وزارتخانه ای وجود نخواهد داشت.

“جمعیت عربها (21٪ از کل جمعیت اسرائیل) یکپارچه نیستند. به عنوان مثال ، شما کسانی را از فهرست کشورهای عربی (6 کرسی) دارید که عمدتا مخالف این توافق نامه ها هستند و به ویژه در دولت – دو سال اول – نفتالی بنت (فوق ملی گرایی مذهبی و استعمار) ، “تحلیلگر عرب با اسرائیل گفت تابعیت Afif Abu Muj قبل از EFE.

رهبر فوق ملی گرایان ، نفتالی بنت ، در صورت تأیید پارلمان ، در اولین بخش دولت ائتلاف جدید اسرائیل نخست وزیر خواهد بود.  عکس: AP

رهبر فوق ملی گرایان ، نفتالی بنت ، در صورت تأیید پارلمان ، در اولین بخش دولت ائتلاف جدید اسرائیل نخست وزیر خواهد بود. عکس: AP

بروز اخیر تنش ها بین شهروندان عرب و یهود. عدم پذیرش مردم در خیابانها توسط جمعیتی با هویت فلسطینی قوی علیه سیستم اسرائیلی ، چنین اتفاقی را در حال حاضر بعید می داند.

با این حال ، او معرفی می کند تغییر الگو برای هر دو جامعه

ابوموج که حتی رهبر مخالف ، یائر لاپید ، مرکزگرا را به دلیل نبودن مقصر دانست ، گفت: “زیرا نه تنها اعراب نمی خواستند به دولت بپیوندند ، بلکه احزاب اسرائیلی (صهیونیست) نیز مایل به مذاکره با آنها نبودند.” تمایل دارد شهروندان عرب را به لیست خود اضافه کند ، اما اکنون در حال مذاکره با رام است.

بازیگران محوری

حزب مستقر در اسلام گرایان Raam از لیست متحد – ائتلافی با سه حزب دیگر – جدا شده است تا در انتخابات مارس گذشته شرکت کند ، در میان افزایش نارضایتی از جنایت و حاشیه نشینی در شهرهای مختلط اسرائیل او عمل گرایی را انتخاب کرد.

رهبر این سازمان ، منصور عباس ، صریحاً قصد خود را برای دستیابی به قدرت اجرایی ، حتی توسط بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر ، كه از آغاز مبارزات انتخاباتی خود برای مشروعیت بخشیدن به این جمعیت به جستجوی این انتخابات (چهارمین دوره در دو سال گذشته) است ، رهبری كرد. زنده ماندن از نظر سیاسی

در حقیقت ، هنگامی که نتانیاهو قبل از تشکیل لاپید مدیر اجرایی پس از انتخابات ریاست جمهوری را دریافت کرد ، عباس در ازای دستیابی احتمالی در ازای منافع (اقتصادی) وی برای جامعه خود مذاکره کرد.

دستیاران نتانیاهو مانند حزب صهیونیست مذهبی ضد عرب مخالفت کردند و ائتلاف نمی تواند بسته شود.

عباس در توافقی که امروز چهارشنبه با بلوک مخالف منعقد شد ، متعهد شد که سرمایه گذاری اقتصادی بالایی در میان مدت برای توسعه شهرهای عربی ، به ویژه در نگف ، جنوب اسرائیل ، با جمعیت بادیه نشین بالا ، حاشیه ترین حلقه در بخش عرب و اکثریت زیادی از رای دهندگان

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو پس از 12 سال تقریباً از قدرت ناپدید شده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو نزدیک است که 12 سال در قدرت بماند. عکس: خبرگزاری فرانسه

“این اولین بار است که یک حزب عربی بخشی از روند تشکیل دولت است. البته ما امیدواریم که پس از چهار دور انتخابات کارساز باشد و ظاهر شود. “عباس روز چهارشنبه هنگام امضای توافق نامه گفت.

تغییر نسل

بیش از نیمی از جمعیت عرب دارای حق رأی در انتخابات پارلمانی اسرائیل شرکت کردند که به پایان رسید بهترین نتایج شما با ائتلاف لیست اتحادیه عرب ، آن را به عنوان سومین نیروی سیاسی در اتاق در انتخابات قبلی ، اما علیه شرکت در قوه مجریه قرار داده است.

از نظر جاناتان فریمن ، کارشناس سیاسی اسرائیلی ، موضع Raam “روند قابل توجهی را تعریف می کند که نسل های جدید اسرائیلی تعریف می کنند و بیشتر درگیر اقتصاد و سیاست هستند” ، در حالی که لیست متحد ، که او مخالف ادغام است ، “او می داند اما او آن را انکار می کند ، “او افزود.

واقعیت این است که عباس در شهر مختلط ام الفاهم مورد استقبال خوبی قرار نگرفت ، در حالی که اعتراضات علیه پلیس و خشونت جنایی در آن ماه ها ، حتی قبل از تشدید اخیر ، آغاز شده بود.

و ساکنان دارای دستور تخلیه به نفع شهرک نشینان یهودی از محله سیج یارا در بیت المقدس شرقی اشغالی اخیراً پس از درگیری های خیابانی بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها در سراسر اسرائیل و شهر مقدس و به موازات تشدید جنگ غزه ، از دیدار خودداری کردند.

جشن ها در تل آویو چهارشنبه شب ، به دنبال توافق برای تشکیل دولت علیه نتانیاهو در اسرائیل.  عکس: خبرگزاری فرانسه

جشن ها در تل آویو ، چهارشنبه شب ، به دنبال توافق برای تشکیل دولت ضد نتانیاهو در اسرائیل. عکس: خبرگزاری فرانسه

حتی با تحولات اجتماعی ، تبعیض تاریخی که توسط جوامع عربی در اسرائیل محکوم شده است و به نظر می رسد رکود سیاسی در کشور ایجاد یک علاقه متقابل را ممکن کرده است.

گیدئون راحت ، تحلیلگر ، استاد دانشگاه عبری اورشلیم ، گفت: “اسرائیلیان عرب كلی از احساسات و هویت ها هستند ، آنها توانایی توسعه سیاسی را دارند ، اما از لحاظ اقتصادی بیشتر از هر زمان دیگری ادغام شده اند.”

پشتیبانی بیشتر

نظرسنجی موسسه دموکراسی اسرائیل در ماه آوریل نشان داد افزایش حمایت 44٪ شهروندان یهودی از شهروندان یهودی برای پذیرش رای خارجی احزاب عربی در تشکیل دولت اسرائیل برای جلوگیری از انتخابات پنجم است.

در میان جمعیت عرب ، نگرش به نفع تسهیل مجری اسرائیل بیش از 65٪ پاسخ دهندگان است.

ایجاد این مجتمع اجرایی از ایدئولوژی ها متنوع و متناقض هستند.

اما تحلیلگران اتفاق نظر دارند که رویارویی دیگر با غزه یا تشدید تنش ها ، مانند مورد اخیر در خیابان ، موقعیت یک حزب عربی را در دولت اسرائیل تسهیل نمی کند ، اگرچه محاصره سیاسی دو سال گذشته نشان داده است که آنها مورد نیاز هستند .

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *