اتحادیه اروپا واکسن ویروس کرونا ویروس Pfizer را برای کودکان بالای 12 سال تصویب کرده است

[ad_1]

کمیته داروهای انسانی (CHMP) آژانس دارویی اروپا (EMA) آن را فراهم کرده است اجازه مشروط به واکسن ویروس کرونا ویروس و BioNTech به کودکان از 12 تا 15 سال.

تاکنون اجازه داده شده است افراد بالای 16 سال.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، مارکو کاوالری ، رئیس استراتژی واکسن ها و تهدیدهای بیولوژیکی برای سلامتی ، داده های مورد تایید وی را ارزیابی کرد.

واکسن Pfizer و BioNTech برای کودکان بین 12 تا 15 سال تأیید شده است.  عکس: DPA

واکسن Pfizer و BioNTech برای کودکان بین 12 تا 15 سال تأیید شده است. عکس: DPA

وی افزود: “این 16 سال است كه برای جوانان است و ما در حال حاضر اطلاعاتی داریم كه نشان می دهد واكسن حتی در سنین 12 تا 15 سالگی ایمن است و این همان چیزی است كه به جامعه علمی اجازه می دهد تا امروز این تصمیم را به اتمام برسانند.”

با این حال ، وی توضیح داد که باید از تصمیم استفاده شود این به هر یک از طرفین بستگی خواهد داشت اتحادیه اروپا

وی توضیح داد: “كشورهای عضو باید تصمیم بگیرند كه آیا و هنگام استفاده از آن ، محافظت از یك واكسن ایمن و م forثر برای جمعیت جوان تر ، این گام مهمی در مبارزه با غم و اندوه است.”

واکسن در ادامه خواهد آمد دستورالعمل های مشابه برای بزرگسالان، این بدان معناست که دو دوز لازم است و باید حداقل سه هفته با یکدیگر فاصله داده شود.

این تصمیم بر اساس مطالعه ای اتخاذ شده است که در آن آنها نتایج مشابه یا حتی بهتر از آنچه در بزرگسالان جوان مشاهده کرده اند را دیده اند.

وی افزود: “داده ها نشان می دهد كه واكسن از نظر ایمنی در این جمعیت به شدت محافظت می كند. از نظر ایمنی از این بیماری جلوگیری می كند. .

با این حال ، او یادآوری کرد که EMA به طور مداوم ایمنی و اثربخشی را کنترل کنید از این واکسن در کودکان و بزرگسالان.

از آنجا که انتظار می رود تولید بالاتر این سرم افزایش یابد ، کاوالری خاطرنشان کرد که EMA م worksثر است اجازه گسترش ظرفیت تولید را می دهد و همچنین هر زمان امکان افزایش انعطاف پذیری در شرایط ذخیره سازی واکسن وجود دارد ، زیرا این امر به نفع کمپین واکسیناسیون در مدل های اروپایی است.

آنها همچنین گزارش دادند که کمیته ایمنی PRMA EMA در حال ارزیابی موارد بسیار نادر از میوکاردیت (التهاب عضله قلب) و پریکاردیت (التهاب غشای اطراف قلب) است که پس از واکسیناسیون با Comirnaty رخ داده است ، به طور عمده در افراد زیر 30 سال.

در حال حاضر هیچ نشانه ای وجود ندارد که این موارد به دلیل واکسن باشد و EMA از نزدیک این مشکل را کنترل می کند.

در بیش از 2200 کودک مطالعه کنید

اثرات Comirnaty در کودکان در 2260 کودک 12 تا 15 ساله مورد بررسی قرار گرفته است. این مطالعه مطابق با برنامه تحقیق کودکان Comirnaty (PIP) انجام شد که توسط کمیته کودکان EMA موافقت شد.

این مطالعه نشان داد که پاسخ ایمنی به Comirnaty در این گروه بوده است قابل مقایسه با پاسخ ایمنی در گروه سنی 16-25 سال (با سطح آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 اندازه گیری می شود).

کارایی در حدود 2000 کودک 12-15 ساله که هیچ نشانه ای از عفونت قبلی نداشتند مورد بررسی قرار گرفت. آنها یا واکسن دریافت کردند یا دارونما (تزریق ساختگی) بدون اینکه بدانند کدام یک به آنها تزریق شده است.

از بین 1،005 کودک واکسن ، هیچ یک از آنها COVID-19 را توسعه نداده اند در مقایسه با 16 کودک از 978 که تزریق ساختگی انجام داده اند.

این بدان معنی است که در این مطالعه ، واکسن 100٪ در جلوگیری از COVID-19 موثر بود (اگرچه ممکن است فرکانس واقعی بین 75٪ تا 100٪ باشد).

با این وجود ، به دلیل تعداد محدودی از کودکان که در این مطالعه گنجانده شده بودند ، این مطالعه نتوانست عوارض جانبی نادر را تشخیص دهد.

شایعترین عوارض جانبی در کودکان 12 تا 15 ساله مشابه افراد 16 ساله و بالاتر است: این موارد شامل درد در محل تزریق ، خستگی ، سردرد ، درد عضلات و مفاصل، لرز و تب

این عوارض معمولاً خفیف یا متوسط ​​بوده و طی چند روز پس از واکسیناسیون بهبود می یابد.

منبع: آژانس ها

همچنین ببینید

قرص کرونا ویروس قبلاً روی انسان آزمایش شده و متخصصان را به وجد می آورد

اروپا به دنبال جبران خسارت میلیونرهای AstraZeneca برای تأخیر واکسن ویروس کرونا است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *