آیا به دنبال بیمارستان هستید؟ اکسیژن مصرف کنید؟ برنامه های جدید در ونزوئلا با کودتا روبرو هستند

[ad_1]

پایگاه داده کلینیک و بیمارستان ، کاتالوگ ایمنی زیستی برای تجارت یا دایرکتوری برای کمک به شما در جستجوی داروها و اکسیژن. برنامه های کاربردی ایجاد شده توسط ونزوئلایی ها علیه ویروس کرونا بین بحران اقتصادی و موج دوم عفونت های ویروس آور.

ج بیمارستان های لبه با توجه به همه گیری ، از برنامه نویسان گرفته تا دانش آموزان به راه حل های دیجیتالی رسیده اند.

این یک چالش برای شکست است ونزوئلا، با هشت سال رکود اقتصادی و خدمات عمومی ناموفق ، از جمله اینترنت.

طبق شاخص جهانی Speedtest ، این کشور دارای یک شاخص است در کمترین باند فرکانس ثابت قاره، به سختی از کوبا و هائیتی پیشی گرفت. از بین 176 کشور در رتبه 139 قرار دارد.

چهار ساعت از کاراکاس ، در ایالت Anzoategi (شمال شرقی) ، Wilmer Toyo Docti.App را ایجاد کرد ، یک دایرکتوری از خدمات مانند داروخانه ها ، انتقال اضطراری و اجاره لوله اکسیژن.

توسعه دهنده 30 ساله وب می گوید: “این اطلاعات فوق العاده پراکنده است ، بنابراین ایده این است که آنها را در یک برنامه متمرکز کنید.”

مردی سیلندرهای اکسیژن را در بیمارستان تخلیه می کند

مردی اوایل ماه مه سیلندرهای اکسیژن را در بیمارستان خوزه گرگوریو هرناندز کاراکاس تخلیه می کند. عکس: EFE

پیشرفت در تلفن های هوشمند

Docti.App می توان از طریق تلفن های هوشمند بارگیری کرد ، بازاری که در سال 2019 افزایش می یابد.. کمیسیون ارتباطات ملی ایالتی (Conatel) 14.4 میلیون مشترک تلفن را با تلفن های هوشمند در سال جاری ثبت کرد در حالی که 12 میلیون در سال 2018 بود.

این برنامه لیستی از موسسات را با تعداد مناسب ، که توسط خالق و سایر مشارکت کنندگان تأیید شده است ، در چهار کشور نشان می دهد ، اگرچه او امیدوار است که بقیه کشور را کامل کند.

ماریا راموس ، مهندس شیمی 30 ساله از پورتو لا کروز ، آنزواتگی ، می گوید: “در شرایط اضطراری ، شما می خواهید سریع تصمیم بگیرید (…) ، برنامه عالی است زیرا در وقت شما صرفه جویی می کند.” “برای مثال در داروخانه ها کلیک کنید ، و این شما را به عملکرد مکالمه می رساند و تمام.”

Docti.App اجازه ماریا به دنبال داروها و لوله های اکسیژن باشید به طور کامل برای مادر شصتمی خود “در حال فرار” است که در آوریل به کوید -19 آلوده شد.

در جستجوی مواد مخدر و اکسیژن است

در ونزوئلا ، خطوط طولانی برای پر کردن سیلندرهای اکسیژن تشکیل شده استکه 30 دلار (معادل 9 حداقل درآمد) برای مراقبت در منزل برای بیماران مبتلا به covid-19 هزینه می شود.

تووی گفت: “قطع مزمن در آنزواتگی و سایر استانها راه اندازی این برنامه را دشوار می کند:” اینترنت ناپایدار است “و” برق قطع شد و من در هوا ماندم. “

بدون بودجه ، با کاربرانی که به روزرسانی می کنند کار می کنید.

خیابان خوزه میگوئل در حال مرور نقشه ای از ونزوئلا است که با نقطه های رنگی روی یکی از دو نمایشگر خمیده متصل به رایانه او نشان داده شده است.

او نزدیک می شود تا اینکه به La Candelaria ، منطقه مرکزی که در کاراکاس زندگی می کند ، برسد ، روی یک نقطه قرمز کلیک کرده و جعبه ای را با اطلاعات مربوط به بیمارستان نزدیک باز می کند. سرانجام ، Avendaño توضیح می دهد ، “Google Maps وجود دارد” ، که موثرترین مسیر را به شما نشان می دهد.

Javenda ، برنامه وب آن ، یک فهرست تعاملی است که کاربران خود را به Google Maps متصل می کند سریع به مراکز درمانی شلوغ مراجعه کنید.

داده در تردید است

بر اساس آمار رسمی منتشر شده توسط رژیم نیکولاس مادورو ، کشور 30 ​​میلیون نفری بیش از 220،000 عفونت و حدود 2500 مرگ ناشی از حفره دارد.

یک نقشه تعاملی به شما کمک می کند تا یک بیمارستان با فضای موجود و سریعترین راه برای رسیدن به آنجا پیدا کنید.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یک نقشه تعاملی به شما کمک می کند تا یک بیمارستان با فضای موجود و سریعترین راه برای رسیدن به آنجا پیدا کنید. عکس: خبرگزاری فرانسه

اما سازمان هایی مانند دیده بان حقوق بشر ترازنامه های رسمی را رد کرده و استدلال می کنند که رقم واقعی می تواند بسیار بیشتر باشد.

آوانانیو فکر کرد به جای انتقاد و پشیمانی از این وضعیت ، بگذارید سعی در حل آن کنم.

این متخصص 46 ساله علوم داده ، اطلاعات رسمی و خصوصی را از 1020 مرکز بهداشت جمع آوری کرده و آنها را بر روی نقشه ای قرار داده است که از طریق لینک قابل دسترسی است. سه روز طول کشید تا رشد کند.

او امیدوار است که داده ها را از اشخاص ثالث مانند دانیل تورس ، برنامه نویسی که به وی اطلاعاتی در مورد مراکز بهداشتی در ایالت کارابوبو (شمال) ، محل زندگی خود داده ، به کارت ارائه دهد.

وی گفت: “چرا ما نمی توانیم در چنین ابتکاری با هم کار کنیم؟ من فکر می کنم این روش خوبی برای مقابله با پیشرفت covid-19 است.”

ایمنی در مکانهای بسته

با تلفن همراه خود ، ربکا پریدس یک کد QR را اسکن می کند و یک گل نیلوفر آبی با کلمه Nezha ظاهر می شود.

این آرم از نمونه اولیه پیوست اقدامات ایمنی زیستی و ایمنی صنعتی که ربکا با شریک زندگی خود واندا ترمونت ، هر دو 16 ساله ، پیشرفت کرد و یک رقابت جهانی برای جوانان را رهبری کرد.

تظاهرات جمعه این روز در کاراکاس برای درخواست واکسن های بیشتر ویروس کرونا از دولت.  عکس: EFE

تظاهرات جمعه این روز در کاراکاس برای درخواست واکسن های بیشتر ویروس کرونا از دولت. عکس: EFE

ربکا گفت: “برای دیدن امنیت موجود در رستوران ها ، اندازه گیری ها و استانداردهایی که رعایت می کنند: مجوزهای آنها ، ظرفیت آنها ، اندازه آنها در فضا ، خروج اضطراری” است.

در حالی که واندا دکمه های کامپیوتر را فشار می دهد ، ربکا از طریق بخش های مختلف حرکت می کند.

به نظر می رسد جعبه ها و میله ها توسط کاربران آینده شما پر شده است: صاحبان فروشگاه ها و مشتریان آنها.

ربکا با نگاهی از پنجره تعجب کرد: “گاهی اوقات بیرون می روی و شخصی که به تو می فروشد ماسک روی چانه دارد. اینها چیزهایی است که فرد فکر می کند: (…) آیا خرید در این مکان واقعاً ایمن است؟” از آپارتمان او در محله محبوب کاراکاس 23 د انررو.

مشکلات اتصال

واندا ، یک زن جوان لاغر و چهره ای تیره ، پشیمان است مشکلات اتصال.

با تعرفه های کنترل شده ، شرکت های تلفنی با مشکل حفظ شبکه های خود روبرو می شوند.

ربکا و واندا برای پیشبرد پروژه خود به دنبال بودجه خارجی و اتحادهای دولتی هستند که امیدوارند از طریق PlayStore قابل بارگیری باشد.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

همچنین ببینید

باز و بسته: سیستم ویژه ای که ونزوئلا نیز برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا استفاده می کند

حمله مخالفان ونزوئلا علیه نیکلاس مادورو: آنها خواهان فراخوان همه پرسی هستند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *