آنگلا مرکل ، “عصبانی و غمگین” ، دونالد ترامپ را مسئول ناآرامی های واشنگتن می داند

[ad_1]

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه گفت که از حمله طرفداران دونالد ترامپ به پایتخت آمریکا “عصبانی و ناراحت” است و گفت که رئیس جمهور تا حدی مسئول این ناآرامی ها است.

“من عمیقا متاسفم که رئیس جمهور ترامپ شکست را نپذیرفته است، از ماه نوامبر و دوباره دیروز ، “او گفت.

وی افزود: “تردیدها در مورد نتیجه انتخابات دامن زده شد و فضایی را ایجاد كرد كه حوادث شب گذشته را ممكن ساخت.” وی با اطمینان از اینكه شوك وی توسط “میلیونها نفر از مردم كه سنت دموكراتیك آمریكا را تحسین می كنند” به اشتراک گذاشته شده است ، افزود.

مرکل چنین گفت خوشحال از اظهارات رئیس جمهور منتخب جو بایدنو “واکنشهای فراوان دو حزب اصلی در ایالات متحده” ، که به او اطمینان دادند “این دموکراسی بسیار قدرتمندتر از راهزنان و شورشها خواهد بود.”

وی گفت: “اکنون مشخص شده است که با تأیید پیروزی انتخاباتی جو بایدن و کمالا هریس ، ایالات متحده در کمتر از دو هفته فصل جدیدی از دموکراسی خود را باز خواهد کرد.”

یکی از ویروسی ترین تصاویر از تصرف پایتخت توسط مبارزان ترامپ.  عکس: EFE.

یکی از ویروسی ترین تصاویر از تصرف پایتخت توسط مبارزان ترامپ. عکس: EFE.

به دنبال این حوادث ، کنگره پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه را تأیید کرد ، آخرین مرحله قبل از روی کار آمدن در 20 ژانویه.

دقایقی پس از تأیید ، ترامپ این تصمیم را پذیرفت و قول “انتقال سازمان یافته” را داد.

ترامپ در بیانیه ای که یکی از رهبرانش در توئیتر منتشر کرد ، گفت: “اگرچه من کاملاً با نتایج انتخابات مخالفم و واقعیتها در اختیار من است ، اما از 20 ژانویه یک انتقال منظم انجام می شود.” مشاوران ، Dan Scavino.

“من همیشه گفته ام که ما به تلاش خود برای اطمینان از شمارش آرا legitimate مشروع ادامه خواهیم داد. اگرچه این پایان بهترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما این تنها آغاز مبارزه ما برای بزرگ جلوه دادن آمریکا است. ! ” وی به نقل از شعار مبارزاتی خود افزود.

با اطلاعات از خبرگزاری فرانسه.

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *