آنچه در مورد P.1 شناخته شده است ، سویه جدید برزیلی ویروس کرونا است که باعث هشدار جهانی می شود

[ad_1]

نسخه جدید ویروس کرونا ، که در قلب آمازون برزیل ظاهر شده ، اخطار بین المللی را دوباره شعله ور می کند. دانشمندان اکنون در کشف اسرار این نوع متمرکز شده اند ، که قبلاً در هشت کشور شناسایی شده و ممکن است مسری تر باشد ، اگرچه اطلاعات کمی در مورد آن شناخته شده است.

نشانه هایی وجود دارد که یکی ، P.1 نامیده می شود ، یکی از عوامل انفجار موارد covid-19 در مانائوس ، پایتخت ایالت آمازوناس است ، جایی که خدمات بهداشتی کاملاً خرد شده است.

با جهش های بیشتر نیز این تحقیق بررسی می کند که آیا سویه یافت شده در برزیل خطرناک تر از انواع موجود در انگلستان و آفریقای جنوبی است، که سه مورد بیشتر تحت تأثیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند.

در میان این یافته هشدار دهنده ، همه گیری بار دیگر برزیل را تحت تأثیر قرار داده است ، که طبق آمارهای رسمی در حال حاضر تقریباً 224000 مورد مرگ و 9.1 میلیون مورد در حال جمع شدن است.

کجا و چه زمانی پدیدار شد؟

اولین هشدار پس از تجزیه و تحلیل نمونه چهار مسافری که یک هفته زودتر پس از یک فصل سفر از طریق آمازون وارد توکیو شدند ، توسط مقامات ژاپنی صادر شد.

تحقیقات مقدماتی بنیاد Fiocruz ، مرکز تحقیقات پزشکی پیشرو در آمریکای لاتین ، نشان داده است که این گزینه جدید “پدیده اخیر” است.

این احتمالاً در ماه دسامبر توسعه یافته و از انواع مختلفی که در آمازون در گردش بودند ، تکامل یافت.

در حقیقت، حدود 30 نوع ویروس کرونا در Manaus پیدا شده استهمانطور که خوزه ادواردو لوی ، محقق م atسسه طب گرمسیری دانشگاه سائوپائولو (USP) ، برای EFE توضیح داد ، اما بیشترین نگرانی P.1 است.

در شهر مانائوس ، در ایالت آمازوناس ، در برزیل ، مرگ و میر ناشی از Covid-19 در حال افزایش است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در شهر مانائوس ، در ایالت آمازوناس ، در برزیل ، مرگ و میر ناشی از Covid-19 در حال افزایش است. عکس: خبرگزاری فرانسه

چه خصوصیاتی دارد؟

اگرچه معمولاً ویروس ها دچار یک سری جهش می شوند که گاهی اوقات تقریباً نامحسوس هستند و درمانی را تغییر نمی دهند ، اما این نوع ویژگی های خاصی را نشان می دهد.

به گفته فیوكروز ، نوع ماناوس در مدت كوتاهی تعدادی از “تغییرات ژنتیكی غیرمعمول” را جمع كرده است ، چندین مورد از آنها در پروتئین سنبله ای است كه ویروس کرونا برای ورود به سلولهای انسانی استفاده می كند.

12 جهش شناسایی شده است فقط در این پروتئین “پرش” از نوع برزیلی ، سه مورد از آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند: K417N ، E484K ، N501Y.

آیا بیشتر مسری است؟

این سه مجموعه حرف و عدد اسیدهای آمینه سنبله ای هستند که جهش آنها با قدرت انتقال بیشتری همراه است. آنها به ویروس کمک می کنند تا بیشتر تکثیر یابد و بهتر با گیرنده ها وارد سلول شود.

“مثل اینکه شما یک در داشته باشید که سلول است و یک قفل گیرنده است. و اکنون ویروسی دارید که راحتتر آن را قفل می کند. اگر بتواند راحتتر وارد شود ، قدرت آلودگی بیشتر می کند ، “EFE Felipe Forever ، ویروس شناس در م Leonسسه لئونیداس و ماریا دین (Fiocruz Amazonía).

از سوی دیگر، مشخص نیست که آیا این نوع جدید تصاویر جدی تری از بیماری ایجاد می کند یا خیر.

تاکنون ، مورد تایید شده ای وجود داشته است که شخصی در مارس 2020 به ویروس کرونا آلوده شده و با وجود آنتی بادی ، از ویروس آمازون مجدداً آلوده شده است.

Naveka گفت: “هیچ راهی برای تأیید اینکه ویروس از آنتی بادی فرار کرده یا آنقدر کم است که قادر به خنثی کردن آن نیستند وجود دارد. این در دست بررسی است.”

یک متخصص مراقبت های بهداشتی واکسن ویروس کرونا را در یک مرکز واکسیناسیون در ریودوژانیرو دریافت می کند.  عکس: رویترز

یک متخصص مراقبت های بهداشتی واکسن ویروس کرونا را در یک مرکز واکسیناسیون در ریودوژانیرو دریافت می کند. عکس: رویترز

سویه انگلیس و آفریقای جنوبی چگونه است؟

برزیلی از انگلیس یا آفریقای جنوبی ظاهر نشد.

هر سه به طور مستقل تکامل یافتند و به طور پراکنده در هر سه کشور ظاهر شدند، اگرچه مشخص شده است که برخی از جهش های شناسایی شده در پروتئین سنبله یکسان هستند.

لوی ، یک ویروس شناس در DASA نیز گفت: “ما معتقدیم که آنها مسری ترند زیرا این جهش مشترک را دارند که انتقال را افزایش می دهد.”

لوی معتقد است که برزیلی ممکن است “خطرناک ترین” باشد ، حداقل به دلیل تعداد جهش های مشخص شده در پروتئین “سنبله”: 12 در مقایسه با 8 مورد در انگلیس یا 10 در آفریقای جنوبی.

آیا نسخه آمازون مسئول سقوط در مانائوس است؟

این اعداد می گویند بله ، اما این تنها دلیل هرج و مرج در آمازون پایتخت برزیل نخواهد بود.

نمونه هایی که در ماه دسامبر توسط Fiocruz مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند ، در 51٪ موارد P.1 را پیدا کردند. این درصد در ژانویه به 91 درصد رسید که نشان می دهد به سرعت گسترش یافت و به خط غالب آمازون تبدیل شد.

با این حال ، عوامل دیگری نیز در فاجعه مانائوس مثر بودند. در این ماهها گردش بیشتری از ویروسهای تنفسی دیگر در منطقه آمازون وجود دارد ، به عنوان آنفولانزا ، همراه با فرسودگی اجتماعی اقدامات مسافتی در وسط تعطیلات کریسمس.

همه اینها ، همراه با نسخه جدید و زیرساخت بیمارستان کمیاب آمازون ، باعث شده است سقوط سیستم بهداشتی شما و کمبود اکسیژن برای بیماران جدی که می تواند باعث مرگ بیشتر شود.

وزیر بهداشت برزیل ادواردو پاسوئلو تحت تحقیق است.

آیا شیوع همه گیر در برزیل بدتر شده است؟

به گفته کارشناسان مشاوره ، اگر این گزینه جدید در سرتاسر قلمرو ایجاد شود ، که ممکن است قبلاً چنین باشد ، این می تواند وضعیت ظریف بهداشتی در کشور را بدتر کند.

وزیر بهداشت پیشین لوئیس انریکه ماندتا ، که به دلیل محافظت از انزوا توسط رئیس جمهور جائر بولسونارو در وسط بیماری همه گیر اخراج شد ، در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی محلی هشدار داد که گزینه جدید در صورت عدم وجود باعث “همه گیر شدن همه گیر” در 60 روز اقدام صورت گرفته است.

در حال حاضر ، در برزیل ، خارج از آمازون ، سه مورد وارداتی از این نوع در ایالت سائوپائولو (جنوب شرقی) پیدا شده است ، اما تعداد آنها ممکن است بسیار بیشتر باشد.

در کدام کشورها یافت شد؟

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، موارد این خط جدید قبلاً در هفت کشور دیگر به غیر از برزیل شناسایی شده است: ژاپن ، ایالات متحده ، انگلیس ، ایتالیا ، آلمان ، کره جنوبی و ایرلند.

برخی از این کشورها و سایر کشورها مانند پرتغال ، پرو ، ترکیه یا کلمبیا از ترس P.1 پروازهای خود را از برزیل متوقف کرده اند.

تاکنون هیچ موردی در سایر کشورهای آمریکای لاتین گزارش نشده است ، اگرچه این احتمال وجود دارد که این سویه در برخی از همسایگان غول آمریکای جنوبی دیده شود.

آیا واکسن های موجود امروزه م effectiveثر هستند؟

چندین واکسن تولید شده تاکنون از پروتئین “خوشه” ویروس کرونا ساخته شده است.

از این لحاظ ، آنهایی که کاملاً بر اساس این پروتئین ساخته شده اند ، جهش های ثبت شده در نسخه های انگلیسی ، آفریقای جنوبی و برزیل “می توانند منجر به از بین رفتن کارایی” این فرمول ها شوند ، “اگرچه کامل نیستند”.

مطالعات کارایی با نسخه برزیلی هنوز منتشر نشده است.

توسط کارلوس منزس سانچز ، EFE

CB

ویروس کرونا ویروس جهان: تصاویری از نحوه زندگی همه گیر در سراسر کره زمین

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *