آنها ژست ترامپ را با بایدن و ژست کریستینا کرچنر علیه مکری مقایسه می کنند

[ad_1]

هنگامی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی روز جمعه اعلام کرد که در مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه شرکت نخواهد کرد ، بسیاری از انتقال ناآرام دولت کریستینا کرچنر و مائوریسیو ماکری را در مراسمی که ترجیح داد از آن اجتناب کند ، یادآوری کردند.

“ترامپ از ژست کریستینا تقلید می کند.”گفت در کلاریون بنیامین گدان ، کارمند سابق باراک اوباما و متخصص کشورمان.

این اولین بار نیست که پرونده آرژانتین در واشنگتن ذکر می شود. چند هفته پیش مجله آمریکایی سیاست خارجی او در مقاله ای درباره ترامپ که عنوان آن را نوشت ، وضعیت دو طرف را مقایسه کرده بود “برنامه آرژانتین برای خرابکاری در انتقال”.

هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور شد ، سلف او ، دموکرات باراک اوباما ، در این مراسم شرکت کرد.  (رویترز)

هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور شد ، سلف او ، دموکرات باراک اوباما ، در این مراسم شرکت کرد. (رویترز)

در یادداشت لوک پاتی روزنامه نگار آمده است که “بدون نمونه هایی از رئیس جمهور مدرن آمریکا که از انتقال آرام قدرت خودداری می کند ، جستجوی پاسخ در خارج از ایالات متحده امری آموزنده است” انتقال ریاست جمهوری آرژانتین در سال 2015 از کریستینا فرناندز دو کرچنر به مائوریسیو مکری نکاتی را درباره آنچه ممکن است رخ دهد ارائه می دهد. از هزینه های دولت در آخرین لحظه تا نبردهای شدید دادگاه، نتیجه دلپذیر نیست “، روزنامه نگار درباره مشکلات در حال گذار نوشت.

توصیه شده توسط کلاریون، بنیامین گدان، که در زمان دولت باراک اوباما مدیر منطقه در شورای امنیت ملی بود و اکنون مدیر “پروژه آرژانتین” مرکز ویلسون است ، گفت کشور ما “اخیراً دو نمونه متفاوت ارائه می دهد ، 2015 و سال 2019. “

تصمیم کریستینا برای جلوگیری از انتقال و تحلیف سوگند رئیس جمهور منتخب (Mauricio Macri) دولت جدید را تضعیف کند زیرا مشروعیت جانشین وی را در بین پیروانش شک می کند. ترامپ از این نمونه تقلید می کند علی رغم این واقعیت که فرهنگ سیاسی آمریکا برای انتقال منظم قدرت بسیار ارزش قائل است.

مائوریسیو ماکری هنگام سخنرانی افتتاحیه خود در کنگره در سال 2015 (AP)

مائوریسیو ماکری هنگام سخنرانی افتتاحیه خود در کنگره در سال 2015 (AP)

با این حال ، گدان افزود که “ترامپ می توانست مدل آرژانتینی دیگر را نیز كپی كند” ، یعنی انتقال بین ماكری و آلبرتو فرناندز. “هر دو کشور آرژانتین و ایالات متحده دارای اختلافات شدید اجتماعی و سیاسی هستند. اما یک سال پیش ، آخرین رئیس جمهور آرژانتین به سرعت شکست خود را پذیرفت ، به حریف خود پیوست و در مراسم انتقال شرکت کرد.

گدان مثال دیگری را ذکر کرد که مناسب آن را در مخروط جنوبی می داند: پیام آشتی طبره وازکز پس از شکست جبهه گسترده سال گذشته در نتیجه این انتقال هماهنگ ، “به جای حمله جبهه وسیع به کاخ قانونگذاری در مونته ویدئو ، همانطور که در واشنگتن اتفاق افتاد ، یک عضو ائتلاف در اقدامی رئیس جمهور منتخب مخالف شرکت کرد با علامت:” تبریک می گویم ، لاکال پو ، برای انجام کارهای خوب. ، من هم همینطور. موفق باشید. “

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *