آنها نام “چه” گوارا را از یک خیابان و پارک در ساراگوسا می گیرند

[ad_1]

شورای شهر ساراگوسا در اسپانیا تصمیم گرفته است نام ارنستو “چه” گوارا را از یک خیابان و پارک در شهر حذف کند.

این اقدام تقریباً دو سال پیش پس از روی کار آمدن خورخه آزکون از حزب مردم (PP) به دنبال توافق با Ciudadanos و با حمایت حزب راست افراطی Vox تصویب شد.

دو ادای احترام به چریکهای آرژانتینی در 16 سال دولت چپ در پایتخت آراگون رای داده شد. خیابان در سال 1988 ، زمانی که آنتونیو گونزالس تریوینیو شهردار بود ، رای گیری کرد. در حالی که پارک در فوریه 2006 ، زمانی که وزیر سابق و قاضی خوان آلبرتو بلوچ مسئولیت شورای شهرداری را داشت ، به Parque del Che Guevara تغییر نام داد.

با توجه به پیشرفت قانون در اسپانیا ، Vox کرسی هایی را اضافه کرد و در 31 جولای 2019 موفق شد با حمایت PP و Citizens ، پیشنهاد حذف نام “Che” را تأیید کند. در این انتخابات ، هر دو PSOE و Podemos رای منفی دادند. این اقدام تصویب شد ، اما تا کنون اجرا نشده است ، هنگامی که توسط شورای شهر ساراگوسا تأیید شد.

در ساراگوسا ، اسپانیا ، حزب راست گرا نام خود را گرفت

در ساراگوسای اسپانیا ، یک حزب راست گرا نام شوارا گوارا را از روی پارکی بیرون کشید. عکس ABC

این خیابان که “Commandante Ernesto Che Guevara” نام دارد ، به احترام قربانی به آنا ماریا سوارز لوپز تغییر نام می دهد. تروریسم جهادی، در کمبریلز ، تاراگونا ، در آگوست 2017 کشته شد.

لوپز 67 ساله بود او چاقو خورد توسط یک تروریست در Paseo de las Palmeras.

در حالی که “Parque del Che Guevara” اکنون به افتخار “Parque de Teresa Perales Fernández” نامیده می شود. شناگر پارالمپیک علاوه بر این ، اخیراً با جایزه ورزشی شاهزاده آستوریاس به رسمیت شناخته شد.

به محض مشخص شدن این قطعنامه ، ووکس برای فخر فروشی و انتقاد از چ ، رهبر انقلاب کوبا بیرون رفت. “او یک روانپزشک بود که اردوگاه کار اجباری را اداره می کرد. خولیو کالوو ، سخنگوی شهرداری وکس و مشاور سابق در ساراگوسا که پروژه های بحث برانگیزی مانند کشتن سگ های رها شده را انجام داده است “زیرا زنده نگه داشتن آنها گران است” ، گفت: “این نام قهرمانی نیست که چنین نامی را به یک فضای عمومی بگذارند.”

این اولین ابتکار Vox علیه چه گوارا نیست. در سال 2019 ، روشیو موناستریو ، رئیس فعلی Vox در مادرید و دختر پدری کوبایی و مادری اسپانیایی ، پیشنهاد کرد که نیم تنه به افتخار چریک های لگانس برداشته شود یا پلاکی درج شود که در آن همه افرادی که او کشته است قرار داده شود.

“کمونیسم که 100 میلیون نفر را کشت ، قابل ستایش نیست”صومعه گفت.

DS

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *