آنها صدها نفر از اعضای نیرومند Ndrangheta را در کالابریا اداره می کنند

[ad_1]

– Ndrangheta، یا ‘ndrina Calabrian ، قدرتمندترین و ناشناخته ترین مافیای ایتالیایی ، روی نیمکت نشسته است. این چهارشنبه روند بزرگتر که این گروه جنایت سازمان یافته تا به حال مواجه شده است که در آن بیش از 350 متهم در فرآیندی که تاریخی تلقی می شود: ایتالیا از زمان فرآیند کلان که سر کوسیا نوسترا سیسیلی را در دهه 1980 قطع کرد ، هرگز فرآیندی به این بزرگی را تجربه نکرده است.

در دادگاه سیسیل ، 474 گانگستر متهم شدند – 119 نفر از آنها فرارکردن– و برای اولین بار مشخص شد که Cosa Nostra یک ساختار جنایی واحد است. توسط دو قاضی محبوب ضد مافیایی ، جیووانی فالکونه و پائولو بورسلینو ، هدایت می شد. هر دو کشته شدند در سال 1992 بزرگترین شهید در مبارزه با مافیای ایتالیا شدند.

اگر در دهه هشتاد شخصیت های اصلی این دو قاضی بودند که امروز نیز قهرمانان ملی محسوب می شوند ، اکنون شرایط فعلی آن را در انحصار خود دارد. دادستان کاتانزارو ، نیکولا گراتری.

دادستان کاتانزارو ، نیکولا گراتری.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دادستان کاتانزارو ، نیکولا گراتری. عکس: خبرگزاری فرانسه

دادرسی کلان علیه کالابریایی ها این 355 نفر را دستگیر یا متهم کرد عملیات Rinascita-Scott ، در سال 2019 کارگردانی و بسته شد.

گراتر سی سال زندگی کرده است تحت اسکورت پلیس و به بزرگترین دشمن جرایم سازمان یافته در منطقه تبدیل شده است. او مردی روی زمین است که اکنون 62 سال دارد ، اما در کودکی می توانست به سرنوشت متهم خود برسد. از زمان کودکی ، گراتر با بسیاری از جنایتکارانی که بعداً آنها را پشت میله های زندان قرار داد ، فوتبال بازی کرد. این عملیات پس از حملات گسترده در ایتالیا ، آلمان ، بلغارستان یا سوئیس به پایان رسید.

بسیاری از موارد مشابه با روند کلان سیسیلی وجود دارد. فالكون توانست آزمایشی به این بزرگی را برای اولین بار در پالرمو برگزار كند تا حضور این ایالت در سیسیل را نشان دهد.

این همان چیزی است که برای آن ساخته شده است پناهگاه به زندان اوکیاردیون ، جایی که گانگسترهای سیسیلی در آن زمان به عنوان پادشاه زندگی می کردند. به آنها خرچنگ خرچنگ خوردند. به همین مناسبت ، یک اتاق پناهگاه در منطقه صنعتی Lamezia Terme ساخته شد ، روی انگشت صندوق عقب ایتالیایی ، که به شما اجازه می دهد این روند با خیال راحت در خود کالابریا انجام شود.

پس از بررسی روند انتقال به جاهای دیگر ، این یک پیروزی برای قضات قضایی است ، اما وزیر دادگستری آلفونسو بونافده اصرار داشت که نگرانی دولت از فقیرترین منطقه کشور را نشان دهد.

اتهامات

نه تنها گانگسترها بلکه افراد مهم نیز روی نیمکت خواهند نشست سیاستمداران و بازرگانان افراد محلی به اتهاماتی از جمله عضویت در یک انجمن مافیایی ، قتل ، اقدام به قتل ، اخاذی ، نگهداری غیرقانونی اسلحه و مواد منفجره ، گسترش سلاح های هسته ای ، فساد اداری ، سو abuse استفاده از قدرت و قاچاق مواد مخدر متهم شدند.

در میان آنها پدرسالار لوئیجی مانکوزو ، رئیس یکی از قدرتمندترین خانواده های Ndrina است. مانکوزو که دو دهه پشت میله های زندان بوده است ، در سال 2012 آزاد شد ، اما دوباره متهم به سو of استفاده از آزادی خود برای اداره شغل این قبیله شد.

همچنین متهمانی مانند معاون سابق Forza Italia – حزب سیلویو برلوسکونی – وجود دارد. نوشابه های جیانکارلو، که به عنوان یک واسطه بین Ndrangheta و سیاست شناخته شده است ؛ تاجر ماریو لو ریجیو یا شهردار سابق نیکوترا سالواتوره ریزو.

آنتونیو نیکاسو ، روزنامه نگار متخصص گفت: “این یک روند بسیار مهم است زیرا Ndrangheta را که مدتها در سکوت رشد کرده و مورد تحقیر واقع شده است ، به جهانیان نشان خواهد داد.”

عملیات گام به گام

  • آنها به عضویت یا همکاری با انجمن جنایی 355 گانگستر ، سیاستمدار و تاجر محلی متهم شده اند.
  • حداکثر 913 شاهد موافقت کردند که به منظور افشای اسرار قبایل ، امرتا ، قانون سکوت را نقض کنند. در میان آنها پسر یا شریک یک اوباش است.
  • مدت زمان. این چهارشنبه ، تپانچه شروع به فرایندی تاریخی داده شد که مدتها طول خواهد کشید. حداقل یک یا دو سال ، کارشناسان هشدار می دهند.
  • این گروه جنایتکار “Ndrangheta سالها در کوههای صعب العبور کالابری با شهر سن لوکا به عنوان قلعه پنهان شد. امروزه این یک سازمان شاخکدار در سراسر اروپا محسوب می شود که از طریق بندر Gioia Tauro از آمریکای لاتین مواد مخدر توزیع می کند. آنها همچنین در قاچاق غیرقانونی زباله ، پولشویی یا اخاذی شرکت می کنند.
  • م effectiveثر طبق محاسبات گراتري ، “Ndrangheta 20،000 عضو در سراسر جهان دارد و سالانه 50 ميليارد يورو جابجا مي كند.

حق چاپ ، La Vanguardia

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *