آنها ایران را که “آموزش نظامی ونزوئلا” را “برای کنترل عمومی” آموزش می دهد محکوم می کنند

[ad_1]

مدیر عامل سازمان غیردولتی ، انستیتو کسلا ، روز پنجشنبه به سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) گفت ، مقامات ایرانی در حال آموزش ارتش ونزوئلا برای “کنترل جامعه” در کشور کارائیب هستند.

تامارا سوجو در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط دفتر دبیرکل SCA لوئیس آلماگرو و با حضور نایب رئیس پارلمان اروپا دیتا چارانزوا برگزار شد ، به حضور ایرانیان “بصورت فعال” در دوره های آموزشی شرکت می کنند ونزوئلایی ها در مجتمع نظامی Fuerte Tiuna در کاراکاس.

سوجو ، وكیل ونزوئلائی كه مركز مطالعات آمریكای لاتین (كاسلا) را اداره می كند ، گفت: “اطلاعات دریافت شده از موسسه كاسلا این است كه مقامات ایرانی در مدرسه به اصطلاح جراحی روانشناسی واقع در فورت تونا كار می كنند.” مستقر در جمهوری چک.

وی توضیح داد: “این یک مدرسه برای آموزش افسران است ، جایی که آنها از نظر ایدئولوژیک آموزش می بینند که چگونه می توان از عملیات روانی برای کنترل جامعه ونزوئلا استفاده کرد.”

این حقوقدان توضیح داد: “این دوره ها یک سال و شش ماه طول می کشد و نیمی از دوره توسط مقامات کوبایی و ایرانی تدریس می شود.”

نیروهای مسلح به شدت از رژیم نیکلاس مادورو حمایت می کنند.  و آنها را به نقض حقوق بشر متهم می کنند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نیروهای مسلح از حامیان سرسخت رژیم نیکلاس مادورو هستند. و آنها را به نقض حقوق بشر متهم می کنند. عکس: خبرگزاری فرانسه

برای بیش از 20 سال ، دولت های چاویستا کاراکاس روابط نزدیک خود را با هاوانا و تهران حفظ کرده اند.

در یک کنفرانس ویدیویی این پنجشنبه ، سوجو آخرین گزارش از موسسه کاسلا برای ونزوئلا را ارائه داد ، که از سال 2018 دولت نیکولاس مادورو را به تعهد متهم کرده است جنایات علیه بشریت با همکاری مقامات کوبا.

شوک الکتریکی به قفسه سینه و اندام تناسلی ، غرق شدن در آب کثیف ، چکش ناخن ، خفگی با کیسه پلاستیکی حاوی مواد مدفوع ، نهال در سلول های باریک بدون نور طبیعی و هوای راکد: سوجو به طور دقیق معالجه معالجه مدافعان مادورو را طبق شهادتهای جمع آوری شده توسط کاسلا ، زنان ونزوئلائی را زندانی کنید.

وی گفت: “بی تردید 2020 سالی بود كه رژیم ونزوئلا از این فرصت استفاده كرد و از طریق سرکوب و دستكاری ، كنترل اجتماعی را پیش برد.”

نقض حقوق بشر

براساس سازمان غیردولتی Foro Penal ، 350 “زندانی سیاسی” در ونزوئلا وجود دارد.

آلماگرو گفت که طبق تحقیقات OAS ، از سال 2014 تاکنون 18،093 اعدام فراقضایی توسط نیروهای امنیتی و گروه های وابسته به دولت در ونزوئلا شناسایی شده است ، از سال 2014 ، 15501 مورد بازداشت خودسرانه و 653 مورد شکنجه ، و همچنین 724 مورد از ناپدید شدن اجباری در سال 2018 و 2019

وی اطمینان داد كه “این جنایات تجویز نمی شود” ، و خواستار پایان “همدستی با دیكتاتوریهای ونزوئلا و كوبا” در جامعه جهانی است.

وی بدون ذکر مثالهای مشخص گفت: “عدم عدالت برای جنایات علیه بشریت در ونزوئلا به دلیل کمبود شواهد مشکلی ایجاد نمی کند ، بلکه به دلیل استاندارد های دوگانه ای است که در سیستم چند جانبه وجود دارد.”

میشل باشلت ، رئیس حقوق بشر سازمان ملل ، نقض جدی حقوق بشر در ونزوئلا را محکوم کرد.  عکس: EFE

میشل باشلت ، رئیس حقوق بشر سازمان ملل ، نقض جدی حقوق بشر در ونزوئلا را محکوم کرد. عکس: EFE

در دسامبر ، آلماگرو “کندی” تحقیقات مقدماتی دادستانی کیفری بین المللی را از فوریه 2018 علیه ونزوئلا زیر سال برد ، که به گفته وی مصونیت از مجازات را تشویق می کند.

معاون رئیس اتحادیه اروپا بر کار کسلا نیز تأکید کرد وی از دادگاه بین المللی کیفری خواست تا تحقیقات در ونزوئلا را آغاز کند.

وی هشدار داد: “مادورو هر روز بیشتر به قدرت مطلق نزدیک می شود.”

چارنزووا گفت كه در بحث درباره ونزوئلا در روز سه شنبه آینده در پارلمان اروپا ، وی اصرار خواهد داشت كه اتحادیه اروپا باید همچنان رهبر مخالف ونزوئلا خوان گوئیدو و شورای ملی انتخاب شده در سال 2015 را به عنوان تنها مقامات قانونی به رسمیت بشناسد.

وی گفت: “من تحت رژیم کمونیستی در جمهوری چک متولد شدم و به یاد می آورم که دریافت حمایت جامعه جهانی از اهمیت زیادی برای کشور من برخوردار بود. و این همان کاری است که اکنون باید انجام دهیم.”

مادورو گزارش های مربوط به نقض حقوق بشر توسط دولت یا همکاران نزدیک خود را “دروغ” خواند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *