آمریکای لاتین بیش از یک میلیون کشته داشته و با موج جدید ویروس کرونا مبارزه می کند

[ad_1]

بیش از یک میلیون مورد مرگ ویروس کرونا از ابتدای شیوع همه گیر رسما گزارش شده است آمریکای لاتین و کارائیب ، طبق سرشماری انجام شده از داده های رسمی ، یکی از معدود مناطقی است که تعداد آنها در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، از مجموع 31586،075 مورد کشف شده ، 1،001،404 مرگ در این منطقه ثبت شده است.

با توجه به بهبود آشکار اوضاع در آمریکای شمالی و اروپا ، کارشناسان می گویند که آمریکای لاتین تبدیل شده است مرکز همه گیری.

تقریباً 90٪ مرگ های ثبت شده در پنج کشور توزیع شده است نماینده 70٪ از جمعیت آن: برزیل (446309 مرگ) ، مکزیک (221،080) ، کلمبیا (83،233) ، آرژانتین (73،391) و پرو (67،253).

مدیر سازمان بهداشت پان آمریكا (PAHO) ، كاریسا اتین ، میلیونها مرگ و میر را “یك سنگ بنای غم انگیز برای همه مردم منطقه” توصیف كرد.

یک کارمند این پنجشنبه یک لوله اکسیژن برای بیماران ویروسی کرونا در بیمارستانی در ریودوژانیرو ، برزیل حمل می کند.  عکس: رویترز

یک کارمند این پنجشنبه یک لوله اکسیژن برای بیماران ویروسی کرونا در بیمارستانی در ریودوژانیرو ، برزیل حمل می کند. عکس: رویترز

وی ادامه داد: “این همه گیری همه چیز دور از دسترس نیست و آمریکای لاتین را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد و بر سلامتی ، اقتصاد و کل جوامع ما تأثیر می گذارد. با این حال، فقط 3٪ از جمعیت ما واکسینه شده اندوی گفت: “این مقام كشورهایی را كه بیش از حد مصرف کرده اند محكوم كرد و از آنها خواست” بخش مهمی “را به آمریكا اهدا كنند ، جایی كه” آنها به شدت مورد نیاز هستند و بلافاصله مورد استفاده قرار می گیرند. “

جسیل فاریاس ، مستمری بگیر 82 ساله در سائوپائولو ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “در حال حاضر وضعیت وحشتناک است. ما هرگز چنین چیزی در کشور خود نداشته ایم.” بالاترین میزان مرگ و میر در این قاره.

برزیل ، بیشتر تحت تأثیر قرار گرفت

برزیل این جمعه ثبت نام می کند برای چهارمین روز متوالی بیش از 2،000 مرگ 19 ساله –در حالی که دانشمندان از افزایش سندرم های تنفسی در کشور هشدار می دهند.

براساس آخرین بولتن وزارت بهداشت ، این کشور در روز گذشته 2215 مورد مرگ و 76855 مورد عفونت ویروس کرونا را ثبت کرده است.

تعداد کل پرونده ها اکنون تقریباً به 16 میلیون مورد می رسد. برزیل بعد از ایالات متحده دومین کشور در جهان است که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد و بعد از ایالات متحده و هند سومین کشور مثبت است.

    واکسیناسیون در آمریکای لاتین

با این وجود ، علیرغم اینکه واکسیناسیون با تأخیر در حال پیشرفت است ، از ماه آوریل که به طور متوسط ​​بیش از 3000 مرگ در روز است ، تعداد مرگ و میر در برزیل در حال کاهش است ، اگرچه هنوز در سطح بسیار بالایی باقی مانده است.

با این حال ، در هفته های اخیر در میان کاهش اقدامات فاصله اجتماعی که برای جلوگیری از موج دوم همه گیری ، که کشنده تر از موج اول است ، عفونت ها بهبود یافته اند.

میانگین بروز روزانه در 7 روز گذشته ، پس از سقوط به 56،533 در یک ماه پیش و رسیدن به اوج در 27 مارس (77،050) ، این جمعه به 64489 رسید.

امداد در مکزیک

مکزیک ، دومین کشور آسیب دیده قاره ، در ماه های اخیر شاهد کاهش چشمگیر ویروس نیز بوده است. در حال حاضر روزانه به طور متوسط ​​230 مرگ و میر اتفاق می افتد ، در حالی که بیش از 1300 نفر در پایان ژانویه بودند.

نشانه ای از این پیشرفت ، کلاسهای درس از 7 ژوئن در مکزیکو سیتی بازگشایی می شوند، 14 ماه پس از اعزام دانش آموزان به خانه. دو ایالت مکزیک دیگر ، که به چند هفته از بین رفتن عفونت اضافه می کنند ، قبلاً افتتاح شده اند و چهار کشور دیگر این کار را قبل از پایان ماه مه انجام خواهند داد.

وضعیت برعکس است در کلمبیا ، که با 490 مرگ روزانه ، تعداد آنها به سطوح بی سابقه ای می رسد و جایی که تظاهرات گسترده علیه دولت در خیابان قدرت خود را از دست نمی دهد.

نزدیکان فردی که جمعه امروز در گورستانی در Chimalhuacan مکزیک توسط ویروس کرونا ویران شد.  عکس: رویترز

نزدیکان فردی که جمعه امروز در گورستانی در Chimalhuacan ، مکزیک توسط ویروس کرونا ویروس کشته شد. عکس: رویترز

مانند سایر کشورهای منطقه ، ویروس فقر ، نابرابری و خشونت را تشدید کرده است.

اروگوئه که در بیشتر سال 2020 به عنوان الگویی برای کنترل بیماری همه گیر احداث شده بود ، در آوریل به بدترین لحظه خود رسید و به نظر می رسد اکنون در یک فلات بسیار مرتفع در حال تثبیت است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، طی چهارده روز گذشته ، به طور متوسط ​​هر روز 20.73 نفر جان خود را از دست داده اند که بالاترین میزان سرانه در جهان است ، قبل از آرژانتین (14.16) و کلمبیا (22/13).

کارلا رومرو ، دستیار پرستار در مرکز مراقبت های ویژه مونته ویدئو ، گفت: “تا زمانی که مردگان مرده شما نباشند ، تا زمانی که این اتفاق در خانواده شما نیفتد ، سخت است که ویروس را به عنوان یک تهدید واقعی ببینید.”

واکسیناسیون آهسته

همانطور که ایالات متحده به تدریج به حالت عادی برمی گردد و اروپایی ها به لطف کمپین های ایمن سازی خود ، محدودیت های بیشتری را از بین می برند آمریکای لاتین فقط 3٪ از جمعیت خود را کاملا واکسینه کرده است، طبق PAHO.

دسترسی به واکسن و تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با همه گیری منعکس کننده است شکاف اقتصادی بین مناطق و نحوه و زمان خروج کشورها از بحران را تعیین خواهد کرد.

در این زمینه ، آمریکای لاتین باعث نگرانی است ، زیرا فقط 4٪ از تجهیزات پزشکی استفاده شده برای پاسخ به COVID-19 از منطقه است ، که توضیح می دهد کمبود تجهیزات محافظت شخصی ، اکسیژن ، داروها و واکسن ها در کشورهای آمریکای لاتین ، به PAHO هشدار داد.

در کشورهایی مانند آرژانتین و برزیل ، واکسیناسیون و همراه با آن امید به ترک بدترین اپیدمی ، به آرامی در حال پیشرفت است.

برخی دیگر مانند شیلیایی ها و اروگوئه ای ها نرخ ایمن سازی بالایی مشابه با ثروتمندترین کشورها بدست آورده اند.

با عبور از این منطقه ، ویروس نه تنها باعث کاشت مرگ شد ، کمبودهای سیستم های بهداشتی محلی ، بیمارستان های شلوغ و کمبود مواد را نشان داد ، بلکه به اقتصاد شکننده ای که از نابرابری ها برخوردار است ضربه زد.

منبع: AFP و ANSA

CB

همچنین ببینید

برزیل اولین عفونت های ویروس کرونا را از نوع هند ثبت می کند

اروگوئه در حال مذاکره درباره واکسن های بیشتر است و هر هفته از سرگیری فعالیت ها را ارزیابی می کند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *