“آزادی بیان به معنای توسل به عصیان نیست”

[ad_1]

ارتش آمریكا از دموكراسی دفاع می كند نه از شورش. رئیس ستاد مشترک سه شنبه شب بدون ابهام اعلام کرد پیام محکومیت به حمله هفته گذشته کنگره در جریان اعلام پیروزی انتخاباتی جو بایدن توسط طرفداران دونالد ترامپ ، که تضمین می کند همسویی با قانون اساسی و انتقال صلح آمیز قدرت در 20 ژانویه.

آنها گفتند که شورشهای شدید 6 ژانویه “حمله مستقیم به کنگره ایالات متحده ، ساختمان کاپیتول و روند قانون اساسی ما بود.” جمله غیرمعمول روسای ستاد شاخه های اصلی ارتش آمریکا.

“همانطور که در طول تاریخ خود ، ارتش ایالات متحده انجام داده ایم از دستورات قانونی اطاعت خواهد کرد رهبران غیرنظامی “و همچنان” كاملاً متعهد به محافظت و دفاع از قانون اساسی “توسط همه دشمنان ، بیگانگان و ملی “.

گارد ملی کاپیتول هیل.  عکس: خبرگزاری فرانسه

گارد ملی کاپیتول هیل. عکس: خبرگزاری فرانسه

فرماندهان ارتش حمله به پایتخت را “مغایر با حاکمیت قانون” دانسته و تأکید کردند که آزادی بیان به معنای “توسل به خشونت ، عصیان یا شورش” نیست.

هر اقدامی که روند قانون اساسی را تغییر دهد “نه تنها با سنت ها ، ارزش ها و سوگندهای ما مغایرت دارد ، بلکه خلاف قانون است” ، در پایان بیانیه ای مجدداً بر تعهد خود برای جو بایدن در 20 ژانویه در چهل و چهارمین سالگرد تاسیس کشور تأکید می کند. زمانی که ارتش و همچنین چندین اداره پلیس در کشور در حال تحقیق هستند حضور احتمالی برخی از اعضای آن ، فعال یا بازنشسته ، در شورش ها.

واشنگتن غنی شده است مثل هرگز برای افتتاحیه علیرغم هشدارهای FBI در مورد خطر اعتراضات مسلحانه در 50 کاپیتول ایالت و پایتخت ، دموکرات برنامه های خود را برای سوگند در دفتر در پله های کنگره ، همان پله هایی که طرفداران ترامپ هفته گذشته با خشونت قدم گذاشتند ، حفظ می کند.

اعضای گارد ملی کاپیتول هیل.  عکس: خبرگزاری فرانسه

اعضای گارد ملی کاپیتول هیل. عکس: خبرگزاری فرانسه

اگرچه رئیس دفتر FBI در واشنگتن ، استفان د آنتونو روز جمعه گفت که “هیچ نشانه ای وجود ندارد” که نشان دهد این اعتراض می تواند منجر به خشونت گسترده شود ، اما گزارش داخلی FBI سه شنبه پیش از اعتراض منتشر شد. دفتر ویرجینیا که در آن اشاره شد که آنها تماس های آنلاین چندین نفر را که در حال تماس بودند پیدا کردند “به جنگ برو” در پایتخت در 6 ژانویه.

آنها مثلاً درباره “شکستن پنجره ها” ، “شکستن درها” و “خونریزی” سند منتشر شده توسط واشنگتن پست ، می گوید مدافعان زندگی سیاه زندگی می کنند و ضد فاشیست هستند.

“جلوی آن را یک تجمع یا اعتراض بگذارید و آماده رفتن به جنگ شوید. یا رئیس جمهور خود را داریم ، یا داریم می میریمآنها در آستانه وقایع در تالارهایی که برخی از افراط گرایان حتی نقشه ای از تونل های کاپیتول را به اشتراک گذاشتند اظهار نظر کردند.

استیضاح دوم

چندین جمهوری خواه گارد قدیمی گفته اند که آنها از استیضاح ترامپ حمایت می کنند وزارت دادگستری 160 پرونده قضایی تشکیل داده و 70 نفر را به اتهام متهم کرده است. به گفته آنها ، تعداد آنها در روزهای آینده به صورت تصاعدی رشد خواهد کرد.

FBI در حال بررسی پرونده تشکیل پرونده است سرقت علیه برخی از معترضین. مایکل شروین ، وکیل دادگستری کلمبیا گفت ، آنها اعتراف کردند که این چالش اثبات این است که آنها قصد دارند “چیزهایی را که از صفحه کلید خود وارد کرده اند” عملی کنند.

FBI شورشیان کاپیتول را از لیست افرادی که هستند حذف نکرد هواپیما گرفتن ممنوع است طبق گفته چاک شومر ، رهبر بعدی اکثریت دموکرات ها در سنا ، در ایالات متحده است. “شورشیانی که وارد پایتخت شدند در تعریف” “قرار می گیرند تهدیدهای امنیت ملی دموکرات ها پرسیدند که باید سریعاً “به لیست اضافه شوند تا تحرک آنها کاهش یابد”.

مراسم 20 ژانویه

حتی قبل از حمله به پایتخت ، مراسم تحلیف بایدن بسیار کمتر از موارد قبلی و اساساً مجازی بود و فرصت کمی برای تعامل با مردم داشت. به دلیل همه گیری. اندرو مک کیب ، مدیر سابق FBI گفت ، پایتخت برای تأمین امنیت عمل “آماده” است ، اما نگران است که چه چیزی ممکن است فراتر از واشنگتن رخ دهد و کمبود بودجه برای پلیس ایالت برای مقابله با حملات احتمالی. .

برای اولین بار طی هفته ها ، ترامپ با مطبوعات کاخ سفید ، تیم چرخشی از خبرنگاران که حرکات او را دنبال می کنند ، صحبت کرد و این کار را کرد. چالش برانگیز برای دفاع از پاسخ خود به شورش هفته گذشته و متهم كردن دموكراتها به تحریک “خشونت” با برنامه هایی برای تصویب استیضاح دوم امروز ، چالشی كه می تواند به محرومیت از مناصب عمومی تبدیل شود.


ترامپ گفت: “مردم فکر کردند آنچه من گفتم کاملا مناسب است.” عکس: خبرگزاری فرانسه

ترامپ در مورد سخنرانی خود در میانه محاصره ، هنگامی که ادعاهای خود را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرد و یاغیان را “افراد بسیار خاصی” دانست که “آنها را دوست دارد” ، گفت: “مردم فکر کردند آنچه من گفتم کاملاً مناسب است”. واکنش های محکومیت ، تشویق حتی در میان جمهوری خواهان را برانگیخت. چندین وزیر سخنان وی را مورد انتقاد قرار دادند. سه نفر از آنها استعفا دادند.

ترامپ گفته است که قصد استعفا ندارد زیرا دموکرات ها و چندین سناتور جمهوری خواه از او می خواهند این کار را انجام دهد زیرا “ما خشونت نمی خواهیم”. وی هشدار داد ، این همان چیزی است که باعث تحریک برنامه های دموکرات ها برای به چالش کشیدن امروز برای دومین بار او خواهد شد ، این بار نه به دلیل سو abuse استفاده از قدرت یا ممانعت از عدالت ، مانند یک سال پیش ، بلکه برای “تحریک قیام”.

دموکرات ها دارند رای کافی برای انجام آن استیضاح که آنها آن را ضروری می دانند یک درس برای رئیس جمهور اگرچه او فقط یک هفته در کاخ سفید می ماند.

تردید این است چند جمهوری خواه آنها به ابتکار عمل خواهند پیوست. لیز چنی ، نماینده کنگره ، دختر معاون رئیس جمهور دیک چنی ، گفت که وی به استیضاح رای مثبت خواهد داد: “هیچ وقت خیانت بزرگتری به رئیس جمهور آمریکا در دفتر و سوگند ریاست جمهوری او انجام نشده است.”

برخی دیگر از اعضای مجلس عوام می توانستند راه او را دنبال کنند ، اما نباید فراموش کرد که با وجود حوادث چشمگیر ، بیش از صد نفر رای خود را در برابر تأیید مجوز بایدن حفظ کردند. در سنا نیز جنبش هایی وجود دارد. نگران بودن درباره مسیر فساد را روشن کنید، میچ مک کانل ، رهبر جمهوریخواهان در مجلس عالی ، این را صریح اعلام کرد اعتراضی نمی کند به روند.

“دروغ استیضاح ادامه بزرگترین و بیرحمانه ترین است شکار جادوگر از تاریخ این کشور ، “ترامپ در تگزاس ، جایی که برای بازدید از بخشهای جدید دیوار با مکزیک سفر می کند ، هشدار داد.

سخنان وی پر از هشدارهای وحشتناک در مورد خشونتی بود که در صورت ادامه دادرسی می تواند به دنبال آن رخ دهد. ترامپ دوباره ظاهر شد به عنوان یک قربانی. وی پس از امتناع از قبول مسئولیت وقایع ، گفت: “این استیضاح جدید” باعث ایجاد تفرقه و درد بزرگ فراتر از آنچه بسیاری می توانند درک کنند ، که برای ایالات متحده بسیار خطرناک است ، به ویژه در چنین شرایط شکننده ای. ” 6 ژانویه

حق چاپ La Vanguardia

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *