آتشفشان غول پیکر و باستانی که در زیر یک دریاچه پنهان شده است ، در قلب اروپا بیدار می شود

[ad_1]

منطقه ای در نیمه راه آلمان ، بلژیک و هلند ، معروف به ایفل واقع شده است یک آتشفشان غول پیکر آخرین بار 11000 سال پیش فوران کرد ، اما ممکن است زنده شود.

اولین سیگنال ژوئن گذشته بود. بنابراین او مجله بین المللی ژئوفیزیک گزارشی را منتشر کرد و معتقد بود که نشانه های کافی وجود دارد که معتقد است این منطقه می تواند رشد فعالیت آتشفشانی خود را به اندازه کافی قوی تحریک کند در آینده فوران

تحقیقات بیشتر اکنون به اخطار دانشمندان در مورد آن منجر شده است فعالیت های لرزه ای رشد می کند و نشت گاز در منطقه دریاچه Laah ، دریاچه ای که هزاران سال پیش در اثر فوران ایجاد شده است. لاچ ، واقع در نزدیکی شهر کوبلنز آلمان ، بود دهانه آتشفشان وقتی غرق شد پر از آب شد.

دریاچه لاچ در آلمان.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دریاچه لاچ در آلمان. عکس: خبرگزاری فرانسه

این مطالعه جدید آنچه قبلاً در ماه ژوئن منتشر شده بود را تایید می کند که در این منطقه زمین برای سالها با سرعت یک میلی متر در سال افزایش می یابد ، 10 برابر سریعتر از آنچه که طبیعی تلقی می شود. به گفته محققان ، این افزایش به این دلیل است که سنگهای داغی وجود دارد که گوشته را به سطح زمین می کشانند ، “ماده اصلی آتشفشانی”.

آتشفشان ها در اروپا

قاره اروپا تقریباً هیچ آتشفشانی فعال ندارد ، مگر در جنوب ایتالیا. آتشفشان های فعال دیگر اروپا آنها در جزایر هستند مانند ایسلند یا در سرزمینهایی با حاکمیت اروپا اما دور از قاره کهن ، مانند جزایر قناری (بیش از 1000 کیلومتر از اروپا و کمتر از 100 آفریقا) و یا جزایر فرانسه در اقیانوس آرام.

مطالعه در منطقه ایفل تضمین می کند که سرعت افزایش زمین ، این میلی متر در سال ، “از نظر زمین شناسی ، بزرگ “. این منطقه بیش از 11000 سال پیش آخرین فوران های آتشفشانی خود را مشاهده کرد و دانشمندان اکنون معتقدند که این فوران ها بسیار قدرتمند بوده و باعث تغییر وضعیت کوه نگاری منطقه شده اند. ایجاد چندین دریاچه، از جمله لاچ. آنها این فوران ها را با آتشفشان پیناتوبو فیلیپین مقایسه می کنند که در سال 1991 5000 میلیون متر مکعب خاکستر و گرد و غبار در جو منتشر کرد.

آتشفشان پیناتوبو.  عکس: بایگانی کلارین

آتشفشان پیناتوبو. عکس: بایگانی کلارین

فوران های آتشفشانی در منطقه با رسیدن ستون خاکستر خاکستر را به شمال به سوئد ، غرب به سواحل اقیانوس اطلس فرانسه و جنوب به ایتالیا منتقل کرد. 30 کیلومتر ارتفاع ، سه برابر ارتفاع پرواز هواپیمای تجاری.

دانشمندان همچنین توضیح می دهند که آتشفشان در منطقه ویژه است زیرا آتشفشان های آن مانند بیشتر کره زمین از رویارویی بین دو صفحه زمین ساختی تشکیل نشده اند.

آنها از وجود تشکیل شده اند “نقطه داغ”، مکانی که گدازه های رشته ای در حالت مایع از گوشته زمین به سطح بالا می روند. وسط بشقاب. کمی در جنوب ، در کرانه های راین ، آبفشانهایی وجود دارند که هر دو ساعت جتهای آب با محتوای CO2 بسیار بالا منتشر می کنند.

آلمان آتشفشان هزاره

منطقه ایفل فقط با یک سنگ فاصله از یکی از مناطق فاصله دارد با تراکم جمعیت بالاتر در قاره اروپا. فوران انفجاری مانند پیناتوبو می تواند راینلند ، هلند جنوبی ، بلژیک و لوکزامبورگ آلمان را تحت تأثیر قرار دهد.

خطر دیگر ، حتی بدون فوران ، حرکت در زیر سطح است باعث ایجاد زمین لرزه شود به اندازه کافی قوی برای ایجاد آسیب های مادی و انسانی. طبق سوابق تاریخی ، در منطقه بالای 6 درجه در مقیاس ریشتر زمین لرزه وجود دارد.

بروکسل ، ویژه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *